Sarıyer Muhtarlar Derneği, görevinden ayrılan Sarıyer Merkez Mahalle Muhtar ı ve MHP Sarıyer Meclis Üyesi Adayı Sinan Yüksel ile Poligon Mahalle Muhtarı Hasan Kılıçöz’e veda amacıyla kahvaltı düzenledi.

Sarıyer’in mahalle muhtarları görevden ayrılan mesteklaşlarına veda amacıyla Güzel Yer Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Muhtarların yoğun katılım gösterdiği programa; Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı ve Emirgan Mahalle Muhtarı Muharrem Yavuz ve Sarıyer Posta Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu, yerel basın mensupları katıldı. 

Whatsapp Image 2024 02 29 At 13.19.52

Kahvaltı sonrası açılış konuşmasını yapan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Yavuz, görevinde ayrılan Sarıyer Merkez Mahalle Muhtar ı ve MHP Sarıyer Meclis Üyesi Adayı Sinan Yüksel ile Poligon Mahalle Muhtarı Hasan Kılıçöz’e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 13.19.43

 “BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE ÇALIŞILDI”

Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı; “31 Mart’ta yerel seçimleri yapılacak. Bu seçimlerin hem Sarıyer, hem de mahalle muhtarları için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tam 5 yıldır mahallelerinde vatandaşları için 7/24 hizmet eden, vatandaşın derdiyle dertlenen, büyük bir özveriyle çalışan bütün muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu 5 yıllık dönem içerisinde bütün dünyayı etkileyen bir salgınla karşı karşıya kaldık. Bu salgında devletimizin bütün kurumları el ele vererek, birlik ve beraberlik içerisinde özverili çalıştı. Vefa destek grupları oluşturuldu. Vefa destek gruplarımızın çok büyük emekleri oldu” diyerek sözlerine şöyle devam etti.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 13.19.40

 “MUHTARLAR KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYOR “

Kalaylı “Geçen sene 6 Şubatta başta 11 ilimiz olmak üzere, bütün hepimizi yasa boğan bir deprem felaketiyle karşı karşıya kaldık. Ama devletimiz milletimiz ile birlikte büyük bir kenetlenme, büyük bir dayanışma ruhu içerisinde depremin yaralarını sardı. Muhtarlarımızın da bu süreç içerisinde deprem bölgesine yönelik yapılan yardımların koordinasyonunda, toplanmasında ve deprem bölgesindeki muhtarlarımız ile iletişim halinde yardımların dağıtılmasında büyük emeğinin olduğuna şahit olduk. Muhtarlarımız devlet ile vatandaşlar arasında köprü görevi görüyor. Devletimizin yanında vatandaşlarımızın temsilcisi, vatandaşlarımızın yanında devletimizin temsilcisi konumundalar” dedi.

“MUHTARLIK KÖKLÜ BİR MÜHESSESE

Muhtarlık 1859 yılından beri köklü bir mühessese. Kökleri çok eskilere dayandığını belirten Kalaylı, “Bizim de çalışmalarımıza, vatandaşlarımıza sunduğumuz kamu hizmetlerinde muhtarlarımız en büyük paydaşlarımız. Muhtarlarımız kamu hizmetlerinin vatandaşa verilmesinde, vatandaşlarımızın taleplerinin dinlenmesinde ve bunların kamu kurumlarına iletilmesinde çok önemli bir misyona sahipler. Görev yaptığımız süre boyunca muhtarlarımız ile koordine şekilde çalıştık: Her zaman onların desteğini gördük. Muhtarlarımız vatandaşın bir derdi olduğunda bize ve kurumlara ileterek, vatandaşın derdine derman olmaya çalıştılar” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 13.19.42

VEDA EDEN MUHTARLARA PLAKET VERİLDİ

Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı’nın konuşmasıının ardından söz alan Sarıyer Merkez Mahalle Muhtarı ve MHP Sarıyer Meclis Üyesi Adayı Sinan Yüksel ile 40 yıldır başarılı bir şekilde görevini sürdüren Poligon Mahalle Muhtar Adayı Hasan Kılıçöz, yeni dönemde muhtar adayı olmayarak göreve veda ettiklerini açıkladı. Günün anısına duygusal konuşma yaptılar, Her iki muhtara hizmetlerinden dolayı Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı tarafından teşekkür plaketi verildi.   

6F519Eb0 1C73 4B68 8027 723345251B8B