Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun ve AK Parti grubu girişimleri ile Sarıyer’in 10 mahallesindeki İBB arazilerinin hak sahiplerine satılması için nihayet karar çıktı.

Konunun seçim sonrasına bırakılmasını istemeyen AK Partililer, İBB Meclisi'nden aldırdıkları karar sayesinde tam 91 adet parselin, vatandaşlara satılmasının önünü açtı. Böylece Sarıyer’de, İBB arazileri üzerinde evleri bulunan herkes tapusuna kavuşacak.

Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, beraberinde AK Parti İBB Meclis Üyesi Saim Kadıoğlu,  Sarıyer’de on binlerce kişiyi sevindirecek önemli bir çalışmaya öncülük etti. 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimler sonrasına bırakılması planlanan Sarıyer dosyasını, İBB gündemine aldıran AK Partililer, Sarıyer’deki on binlerce kişiye tapu yolunu açtı.

SARIYER’DE 91 ADET İBB PARSELİ HAK SAHİPLERİNE SATILACAK!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi bugün AK Partililerin talebi üzerine Sarıyer’in tapu meselesini gündeme aldı. Sarıyer’de 10 ayrı mahallede bulunan İBB parsellerinin hak sahiplerine satılması için toplanan meclis, oy birliği ile kararı geçirdi. Daha önce Rumeli Hisarı ve Pınar Mahallesi’ndeki parseller için alınan kararın devamı niteliğindeki kararla, tam 91 adet parsel daha vatandaşlara satılacak. Sarıyer Belediyesi’nden gönderilen 75 adet parselin eksik olduğunu fark eden AK Partililer, satış dosyasına 16 adet parseli daha ekleyerek vatandaşların mağduriyet yaşamasını önledi. Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun ve İBB Meclis Üyesi Saim Kadıoğlu’nun dikkati sayesinde, Sarıyer’de İBB parsellerinin sayısının 75 değil, 91 olduğu tespit edildi.

58Bc5B61 489D 4D25 9C6F 7Bda753Df1Fe

VATANDAŞLARIMIZIN TAPU SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ!

Hüseyin Coşkun ve Saim Kadıoğlu, Sarıyer’in tapu sorununun çözümü konusunda kendilerine verdikleri destek nedeniyle İBB Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar ve İBB İmar Komisyonu Başkanı Adnan Zeki Bostancı‘ya teşekkür etti. AK Partili Hüseyin Coşkun ve Saim Kadıoğlu Sarıyerli vatandaşlara müjdeyi şu ifadelerle duyurdu;

Sarıyerli vatandaşlarımıza müjde!

Sarıyer ilçemizin imar plan sorunu ile birlikte mülkiyet sorunu için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Bu kapsamda Sarıyer’imizde İBB mülkiyetinde olup üzerinde binası olan vatandaşlarımıza tapu devir sürecini başlattık.

İlk olarak 7 Temmuz 2022 tarihinde aldığımız İBB meclis kararları ile birlikte Pınar ve Rumeli Hisarı mahallelerinde toplam 32 hektarlık alanda tapu devirlerine başladık. Bugüne kadar 20 adet tapu vatandaşlar adına tescil edildi ve 700 adet tapu devrinin işlemleri ise devam ediyor.

İşte bugün alacağımız meclis kararı ile birlikte yine iki ayrı dosya olmak üzere 10 mahallede 75 adet +16 adet olmak üzere toplam 91 adet parselin tapu satış işlemine onay veriyoruz.

Bugün alacağımız meclis kararına;

●    TAKSİTLE ALIMLARDA İLK TAKSİT ÖDENMESİ HALİNDE TAPU TESCİLİNİN YAPILMASINA

●    MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN 5 YIL SATILAMAZ ŞARTI GETİRİLMESİNE,

●    HAK SAHİPLİĞİ TANIMINI BİNA SAHİPLERİNİ TAMAMEN KAPSAYACAK ŞEKİLDE TANIMLANMAK SURETİYLE VATANDAŞIMIZIN HAK VE MENFAATLERİNE UYGUN ŞEKİLDE MECLİS KARARINI ÇIKARIYORUZ…

Bu vesileyle mülkiyet sorununun çözüm sürecinde bize desteğini esirgemeyen Sayın Tevfik Göksu’ya, Hukuk Komisyon Başkanımız Muhammet Kaynar Beye ve diğer üyelerine parti ayırmaksızın bütün meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Cff9Dc92 A5A5 4B7E B80A E66E8356Af1D

Editör: Levent Pehlivanoğlu