31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi’nin ardından Sarıyer Belediyesi Meclisi, 2024-2029 döneminin ilk oturumu Sarıyer Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştirdi.

Sarıyer Belediye binası Atatürk heykelinin önünde yapılan törenden Meclis Salonu'nda gerçekleşen oturum öncesinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlar için 1 dakikalık saygı duruşuna geçildi ve İstiklâl Marşı'nın okundu.

20240408 9303 G89 I7 N

“HEPİNİZİN KATKILARI BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ OLACAK”

Meclis oturumunun açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Mustafa Oktay Aksu, “Sevgili komşularım ilk belediye meclis toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle yeni dönem hepimize hayırlı uğurlu olsun. Yeni dönem için görev alan tüm meclis üyesi arkadaşlarımı kutluyor ve tebrik ediyorum. Sarıyer’imize yeni hizmetler üreteceğimiz yeni dönemimiz hayırlı uğurlu olsun. Her birinizin katkısı çok kıymetli olacak” ifadelerini kullandı.

“KOMŞULARIMIZIN TEVECCÜHÜNE LAYIK OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Sağduyu ve sükûnet içerisinde bir yerel yönetim seçim sürecini yaşadıklarını ifade eden Başkan Aksu, “Çünkü halkımızın teveccühünün bizlerden yana olacağına, önemli olanın gönüllere girebilmek olduğuna inandık. Dolayısıyla bu seçim sürecinde en alttan en üst düzey göreve kadar bütün çalışma arkadaşlarımıza, çok kıymetli kamu görevlilerine, siyasi parti görevlilerine teşekkür ediyorum. Bu sağduyuyu hepimiz sağlamış olduk. Seçim sonucunda komşularımızın teveccühü ile yeni dönemde görevlendirildik. Bunun vermiş olduğu büyük sorumluluk ile hem Sarıyer’de, hem İstanbul'da, hem Türkiye'de bu teveccühe, bu ilgiye, bu desteğe layık olmak için çalışacağız” diye konuştu.

20240408 4 B T1 M150 F2

“KOMŞULARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUZ”

Başkan Aksu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mazbatamızı aldıktan sonra belediyemizin önünde gerçekleştirdiğimiz gönül soframızda binlerce komşumuz ile bira araya gelerek seçim sevincimizi paylaştık. Komşularımızla buluşmalarımıza devam ediyoruz. Yeni çalışma döneminin tüm komşularımıza ve Sarıyer’imize hayırlı olmasını diliyor, tüm komşularımın ve çalışma arkadaşlarımın Ramazan Bayramı’nı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı şimdiden en içten dileklerimle kutluyorum.”

Sariyer Belediye Meclisi Yeni Doneme Hizli Girdi Komisyon Uyeleri Meclis Baskanvekilleri 33590 News Big

MECLİS KOMİSYON ÜYELERİ, MECLİS BAŞKANVEKİLLERİ, KÂTİP VE ENCÜMEN ÜYELERİ BELİRLENDİ

Başkan Mustafa Oktay Aksu’nun gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından Meclis Komisyon Üyeleri, Meclis Başkanvekilleri, Kâtip ve Encümen Üyeleri'nin seçimi gerçekleştirildi.

OYLAMALAR SONUNDA, MECLİSİN YENİ ORGANİZASYON ŞEMASI ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU:

Meclis 1. Başkan Vekili Meltem Yücel Pir

Meclis 2. Başkan Vekili Numan Ülker

 ENCÜMEN ÜYELERİ

Alihan Genç

Nurhayat Şen

Ferrah Güner

 KATİP ASİL ÜYELER

Sunay Sevinç

Zana Gümüş

 KATİP YEDEK ÜYELER

Nilgün Güneri

Birgül Tekçe

 CUMHURİYET HALK PARTİSİ GRUP BAŞKANVEKİLİ

Ersin Özer

 ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GRUP BAŞKANVEKİLİ

Abdullah Erol Akkuş

20240408 5 W E7 J Q2872

20240408 X1 U422 Z1 A4