Türkiye genelinde bir milyonu aşkın öğrencinin katılımıyla gerçekleşen LGS’debüyük başarı elde eden Sarıyer Akademi öğrencileri, istedikleri okullara yerleşti.

Yüz yüze eğitimde 181, hibrit eğitimde ise 60 öğrencinin sınava girdiği Akademi’de iki öğrenci tam puan aldı. Büyük bir başarıya imza atan öğrenciler Galatasaray Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Çapa Fen Lisesi, Validebağ Fen Lisesi, Şişli Terakki Fen Lisesi, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi,  Avusturya Lisesi ve İtalyan Lisesi gibi okulları kazandı.

0108281a-2ca8-438e-b9b3-943b355cea91

Sarıyer Akademi’de eğitim gören öğrencilerin yüzde 100’ü istedikleri okullara kayıt yapma hakkı kazandı. Tam puan alan 562 öğrenciden ikisi Akademili Yağız Efe Akbulut ve Demircan Gürsoyoldu.Öğrencilerin 7’si yüzde 0 -1’lik dilime, 24’ü yüzde 1’lik dilime, 34’ü yüzde 2’lik dilime, 49’u yüzde 3’lük dilime, 56’sı ise yüzde 4’lük dilime girdi.Öğrenciler kazandıkları başarıda Sarıyer Akademi’nin büyük katkısı olduğunu ifade ederek, öğretmenlerine teşekkür etti.

sariyer-akademi-haberi10

TAM PUAN ALAN ÖĞRENCİDEN TAVSİYE

Sınavlara hazırlanmada Akademi öğretmenlerinin yaptıkları analizlerin, anlatımlarının, verdikleri ödevlerin ve testlerin çok faydası olduğunun altını çizen Yağız Efe Akbulut; Sarıyer Akademi sayesinde okulda gördüğü derslerin konu tekrarlarını yapma fırsatı elde ettiğini belirtti. Başarılı öğrenci sınavlara girecek arkadaşlarına sırrını verirken, “Çalışma programını artırarak gitmeleri lazım. Zaman yönetimini iyi yapsınlar ve bol bol kitap okusunlar. Heyecan illa ki oluyor ama çok stres yapmasınlar. Deneme sınavlarında yanlışlarını eksikliklerini iyi görsünler” dedi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu