Hepsiemlak, emlak sektörünün son bir yılda sergilediği performansı masaya yatırarak, Türkiye'nin en pahalı il ve ilçelerini açıkladı. Peki, Sarıyer'deki fiyatlar ne durumda? Detaylar haberimizde...

Konut fiyatlarında en çok artış yaşanan 10 ilden 9'unun deniz kıyılarındaki iller olması dikkat çekti. Endeks verileri ilçelerdeki satılık konut fiyatlarındaki hareketliliği de ortaya koydu.

İkinci sırada yer alıyoruz

Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin satılık konutta ortalama metrekare fiyatı en pahalı ili Muğla, en pahalı ilçe İstanbul'un Beşiktaş ilçesi oldu. Beşiktaş'ı 27 bin 517 lira ile yine İstanbul'un Sarıyer ilçesi takip etti. İzmir'in Çeşme ilçesi 18 bin 875 lira ile üçüncü sırada yer alırken Muğla'nın Bodrum ilçesi 18 bin 238 lira ile dördüncü sırada geldi.

En çok kazandıran ilçe Foça

Türkiye genelinde alıcısına son 1 yıl içerisinde en çok kazandıran ilçelerin başında, yüzde 112-69 arasındaki artışlarla İzmir'in Foça, Dikili, Seferihisar, Urla, Menderes ilçeleri, Muğla'nın Milas ilçesi, İstanbul'un Kadıköy, Ataşehir ilçesi ve Antalya'nın Döşemealtı ile Konyaaltı ilçesi geldi.

SARIYER POSTA