Rumeli Kavağı Mahallesi’nde organize edilen iftar programında CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu, tüm komşularına Ramazan ayının bolluk ve bereket içinde geçmesi dileğinde bulundu.

Rumeli Kavağı Mahallesi’nde organize edilen iftar programında CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu, tüm komşularına Ramazan ayının bolluk ve bereket içinde geçmesi dileğinde bulundu. İftara katılan komşularına yönelik konuşan Aksu, ‘İlçemizi hep beraber yöneteceğiz, oylarımızı böldürmeyelim’ dedi. 

Ramazan ayı iftar programına; CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, İlçe Başkanı Mehmet Kubat, CHP meclis üyeleri adayları, Rumeli Feneri Mahalle Muhtarı Sinan Demirci’nin de katıldı. Programda Aksu, Rumeli Kavağı komşularına Ramazan ayının bolluk ve bereket içinde geçmesi dileğinde bulundu. 

Whatsapp Image 2024 03 12 At 22 37 00 1

 İftar programında Sarıyer’de hayata geçireceği projelerini anlatan Mustafa Oktay Aksu; “Sarıyer’imize değer katacak projelerimizi Sarıyer’de yıllardır eksiliği hissedilen kentsel hizmet ve donatıları göz önüne alarak hazırladık. Amacımız, Sarıyerlilere daha konforlu, daha rahat, daha huzurlu ve daha güvenli bir kent yaşamı sunmak. Göreve gelir gelmez hayata geçireceğimiz en önemli projelerimizden bir ‘Mahallemi Dinliyorum’ olacak. Bu projeyle her mahallede komşularımızla bir araya gelerek sorunları yerinde tespit edecek, bizlerden beklentileri dinleyecek ve hizmetlerimizi bu karşılıklı fikir alışverişiyle üreteceğiz. Muhtarlarımızla her ay düzenli toplantılar yapacağız. Kent Konseyi’nin yanı sıra ilçemizde yeni kuracağımız çocuk, genç, kadın, engelli ve esnaf meclisleriyle, halkımızın yerel yönetim süreçlerine katılımını en üst seviyeye taşıyacağız.”

"HİZMET ODAKLI HUZURLU BİR SARIYER İÇİN GELİYORUZ"

Aksu; “ Rumeli Kavağı başta olmak üzere mahallelerimizde komşularımızın huzur ve keyifle vakit geçirecekleri modern sosyal tesislerimizi hızla açmaya başlayacağız. Sosyal tesislerimiz, komşularımızın yeni buluşma ve sosyalleşme merkezi olacak. Öğrencilerimiz için yeni bir yurt, ileri yaştaki komşularımız için yeni bir yaşam merkezi kuracağız. Ayrıca ihtiyaç duyulan mahallelerde taziye evleri ve çamaşırhaneler kuracağız. Hizmet odaklı ve huzurlu bir Sarıyer için, gece gündüz çalışacağız.”  

"ULAŞIM ODAKLI GELİŞEN BİR SARIYER İÇİN GELİYORUZ"

Sarıyer’de en önemli problemlerinden biri de ulaşım olduğunu belirten Aksu, Sarıyer’in İstanbul’un toplu ulaşım ağlarına sürekli olarak bağlanması için İBB’nin 3 büyük projesi var. Sarıyer Belediyesi olarak bu projelerin hayata geçirilmesi sürecinde iş birliği içerisinde olacağız. Ayrıca, ilçemiz sınırları içinde trafik ve otopark sorununu çözmek ana hedeflerimizden bir olacak. Şimdiden tüm komşularımıza duyurmak istiyorum. Ulaşım odaklı gelişen bir Sarıyer için geliyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz,  Hacıosman Meydan ve Transfer Merkezi, İTÜ-İstinye Füniküler Hattı, Maslak Oto Sanayi Parkı ve Zemin altı Otoparkı projelerini yatırım programına aldı” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 22 37 01 2

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Aksu, iftar programında komşularıyla fotoğraf çekerek, görüş ve önerilerini dinledi. 

Editör: Levent Pehlivanoğlu