İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İSKİ‘nin, FSM ve Baltalimanı Mahallesi’ndeki 6 sokağa uygulanan su kesintisi mahalle halkını ve muhtarları çileden çıkardı.

Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan ve FSM Muhtarı Osman Karaçam; “Vatandaşlarımız sürekli İSKİ tarafından mağdur ediliyor. 8 aydır cumartesi ve pazar günleri sular akmıyor. Bu rezalete karşı sürekli aramamıza, şikayetimizi iletmemize rağmen sessiz kalıyor” diyerek tepkilerini Sarıyer Posta ile paylaştılar.

BİZİ HALK İLE KARŞI KARŞIYA GETİRİYORLAR

FSM’de Aydınlık, Park ve Bıçkın Sokak ile Baltalimanı’nda Gençlik, Kar ve Mercan Sokaklarına yaklaşık 8 aydır cumartesi pazar günleri su verilmediğini belirten Muhtarlar, "Bu sokaklarda 8 aydır cumartesi ve pazar günleri hiç su akmıyor, diğer günlerde de çok az akıyor. Su az aktığı için kombiler, çamaşır ve bulaşık makineleri sürekli arıza yapıyor. Kombiler yanmadığı için çocuklar ısınamıyor ve kışın ısınamadıkları için hasta oluyorlar. Bu sorunu iki muhtar olarak defalarca İSKİ yetkililerine bildirmemize rağmen bizi sürekli oyaladılar ve bugüne kadar bir sonuca ulaşamadık. İnsanlar isyan ediyorlar ve arayarak bize haklı serzenişte bulunuyorlar, İSKİ yetkililerine ne kadar iletsek de bizi oyaladıkları için bizi halk ile karşı karşıya getiriyorlar. Baltalimanı ve FSM muhtarları olarak Bu sorunu bilinçli olarak çözmediklerine kanaat getirdik.”