Sarıyer’in başarılı muhtarlarından Kireçburnu Mahalle Muhtarı Çağlar Coşkun, yine dikkat çeken bir çalışmaya imza attı. Mahallenin deprem risk haritasını çıkaran Coşkun, Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği deprem tatbikatında da yer aldı.

Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na konuşan Coşkun, “Her alanda olduğu gibi deprem konusunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı

Mahallenin deprem risk haritasını çıkartan Coşkun, “Öncelikle olası bir depremde ulaşacağımız ve faydalanacağımız kurum ve sağlık kuruluşlarının yerleri belirlendi. Bunların dışında toplanma alanları da tespit edildi. Kireçburnu’nda toplam 2 toplanma alanı bulunuyor. Bunların dışında Sarıyer Belediyesi’nin de destekleriyle atıl durumda olan arazileri de bu alanlara dahil ettik.

kireçbunu-muhtarı-çağlar-coşkun-sariyer-posta-deprem

Coşkun, “Daha önce deprem ile ilgili anons, telsiz, kuleden inme, canlı kurtarma ve ilk yardım tatbikatı yapmıştık. Bunların dışında Sarıyer Belediyesi Sivil Savunma Birimi bünyesindeki Şilan isimli arama kurtarma köpeği ile bir tatbikat gerçekleştirdik.

Sarıyer Posta