Ankara'da milyonlarca genci coşturacak Tam Bana Göre Festivali'nin 2'ncisine Kâğıthane Belediyesi de El Yapımı Kâğıtçılık ve Uzay Evi standıyla katıldı.

Konserlerden, özel konferanslara, söyleşilerden imza etkinliklerine kadar birçok etkinliğin olduğu Tam Bana Göre Festivali’nde Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen gençler sosyalleşme imkanı buluyor. Kâğıthane Belediyesi’de festivale El Yapımı Kâğıtçılık ve Uzay Evi standıyla katıldı. Gençler stantlara gelerek hem el yapımı kâğıtçılığı işin ustalarından öğrenecek hem de Uzay Evi'nde simülasyonlara katılarak gezegen ve yıldızları tanıyacak.

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de festivalin açılış programında yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemiz 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlerken bu konuda en büyük gücümüzü gençlerden alıyoruz. Seçim öncesi vatandaşlarımıza 53 proje sözü vermiştik. Projelerimizin yüzde 90'ını hayata geçirdik. Projelerimiz arasında en çok çocuk ve gençlerin okul ve sosyal hayatına destek olacak hizmetler yer alıyor. Tüm gençleri festivale bekliyoruz. Özellikle yeni hobi edinmek isteyen gençler için standımızı kurduk. Gençler Kâğıthane Belediyesi standına gelerek kendilerine özel kâğıtları el işçiliği ile üretmeyi öğrenecekler. Aynı zamanda diğer standımızda uzayı tanıyacaklar.”

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin'in Uygulamalı Eğitim Platosu projesi festivalde ödül kazandı. Başkan Öztekin ödülü, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin elinden aldı.

UYGULAMALI EĞİTİM PLATOSU NEDİR?

Uygulamalı Eğitim Platosu projesi adı altında Deneyim Okulu açan Kâğıthane Belediyesi, burada yaşları 16-23 arası değişen 600 kadar gence birer hafta merak duydukları alanlarda çalışma imkânı sunmuş; projenin sonunda katılımcıları sertifika ve hediyelerle ödüllendirmişti. Gençlerden kimisi temizlik işçisi oldu sokakları süpürdü, kimisi zabıta oldu fiyatları denetledi, kimisi de asfalt döktü. Kâğıthane Belediyesi'nin projesi olan Deneyim Okulu ile gençler birçok farklı alanda iş tecrübesi kazandı.