Kâğıthane yeni yıla festivalle başladı. Kâğıthane Belediyesi haftasonu Hasbahçe Mesiresinde halka balık ekmek ziyafeti sundu.

Kâğıthane Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Hasbahçe Lezzet Festivallerinin bu yıl balıkla başladı. Usta şefler tarafından 30 bin kişiye 5 ton balık ekmek ayrıca helva ve gazoz ikram edildi. Lezzeti tatmak isteyen vatandaşlar yüzlerce metre kuyruk oluşturdu. 

kagithane-belediyesi-balik-festivali (3)

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Festivale yöresel müzikler ve halk oyunları da renk kattı. Karadeniz müziğinin sevilen ismi Ali Baran festivalde sahne aldı. Kâğıthaneliler, sanatçının seslendirdiği türkülere horonla eşlik etti. Havanın da güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlar ailecek Hasbahçe’ye gelerek gönüllerince bir gün geçirdi. 

kagithane-belediyesi-balik-festivali (7)-1

BAŞKAN IZGARA BAŞINDA

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de ızgaranın başına geçerek balıkları hem pişirdi hem ikram etti. Başkan Öztekin festivalde; “Bugün çok güzel bir hava eşliğinde çok güzel bir birliktelik yaşıyoruz. Balık ekmek aslında vesile oldu. Burada on binlerce hemşehrimizle bir aradayız. Her yaştan vatandaşımız Hasbahçe’ye gelerek hem güzel havaya, hem de balığa doydu” dedi. 

kagithane-belediyesi-balik-festivali (1)