Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kâğıthane’de riskli olduğu gerekçesiyle kontrollü şekilde yıkılan Hizmet Sitesi'nin yeniden inşası için temel atma törenine online olarak katıldı.

Kâğıthane Osman Paşa Caddesi'nde riskli olduğu gerekçesiyle 6 blok ve 288 daireden oluşan Hizmet Sitesi, kontrollü şekilde yıkılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katılımıyla sitenin aynı yerinde yeniden inşa edilmek üzere temeli atıldı. Temel atma törenine; Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Kaymakam Tahir Şahin, siyasiler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

322731505935760

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK PROJE

Yeni Hizmet Sitesi; zemin+6 kat olmak üzere 8 blok ve toplam 300 daireden oluşacak. Sitede 196 adet 2+1 ve 104 adet 3+1 daire bulunacak. Yaklaşık 13 bin m2'si oturum alanı olacak sitede ayrıca 14 bin m2'lik yeşil alan yer alacak. Otoparkları, parkları, yürüyüş yolları ve dinlence yerleri ile yeni Hizmet Sitesi, şimdiden Türkiye'nin örnek kentsel dönüşüm projelerinden biri olarak gösteriliyor.

“TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK”

Törende açıklamalarda bulunan Başkanı Mevlüt Öztekin, “Kâğıthane’mizin imarı için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizdeki riskli yapıları bir bir tespit ederek dönüştürüyoruz. Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize, bürokratlarımıza destekleri için teşekkür ediyorum. Kağıthanelilerin sağlam ve modern yapılarda huzur ve sağlıkla oturmaları için tüm imkanlarımızı seferber ettik” ifadelerini kullandı.