Bakan Koca, DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus ile görüşmesinin ardından Kağıthane Devlet Hastanesinin, Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşınacağını duyurdu.

sağlık-bakanı-sariyer-posta

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay'da Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus ile birlikte yaptığı ortak basın açıklamasında, "İstanbul Kağıthane Devlet Hastanemiz, Seyrantepe Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanemize taşınarak hizmete devam edecektir. Taşınma işlemi, birkaç gün içerisinde tamamlanacaktır. Benzer çalışmalarımız devam edecektir ve bu taşınma durumlarını bilgilendirme çabası içerisinde olacağım” dedi.

HASTANENİN İNŞAATINI SAĞLIK A.Ş YAPMIŞTI

Dönemin sağlık bakanı Recep Akdağ ve İBB Başkanı Kadir Topbaş tarafından 18 Mayıs 2005’de imzalanan bir protokol ve Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 19 Ağustos 2005 tarih ve 6995 tarihli onayıyla 2007’de Sağlık A.Ş olarak yapımı tamamlanan Kağıthane Devlet Hastanesi, depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile Sarıyer’e taşınıyor.