Kağıthane Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine 280 bin TL’lik nakdi destekte bulundu.

Nurtepe Sosyal Tesisi'nde düzenlenen programın ev sahipliğini Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin yaparken; programa Kağıthane Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ömer Tüfekçi, kulüp başkanları ve sporcular katıldı.

19 kulübe 280 bin TL'lik nakdi destek

Kağıthane'de 2021 yılında başarılarıyla adından söz ettiren ferdi amatör spor kulüpleri ödüllendirildi. Amatör spor kulüplerini desteklemek ve başarılarını motive etmek amacıyla düzenlenen ödül programında; ilçedeki 19 kulübe 280 bin TL'lik nakdi destekte bulunuldu. Desteklerden 117 sporcu 10 antrenör olmak üzere toplamda 127 kişi faydalandı.

Öztekin:Birçok madalya elde ettik

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, ''İlçemizde faaliyet gösteren sporcular, antrenörler ve kulüpleri; yerel, ulusal ve uluslararası düzeydeki müsabakalarda aldıkları derecelerinden dolayı ödüllendirdik. Bugüne kadar toplam 1,5 milyon liralık destekte bulunduk. Yanı sıra kulüplerimize deplasmanda ulaşım desteği, antrenmanları için tesis desteği veriyoruz. Spora olan yatırımlarımız neticesinde 2021’de birçok madalya elde ettik. Kağıthanemize 2 olimpiyat madalyası başta olmak üzere birçok dünya ve Avrupa madalyası getirdik” diye konuştu.