İYİ Parti, 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla İstanbul'un seçim bölgelerindeki milletvekili adaylarının belirlenmesi için temayül yoklaması yaptı.

iyi-parti-sariyer-temayyül-1

İYİ Parti'nin İstanbul'daki temayül yoklaması gerçekleşti. Haliç Kongre Merkezi'nde yapılan ön seçimlerde parti üyeleri milletvekili olarak görmek istedikleri isimler için oy kullandı. 2. Bölgede en çok katılım gösteren İlçe Gaziosmanpaşa olurken, Sarıyer'in ikinci sırada yer alması dikkat çekti. 

iyi-parti-sariyer-temayyül-1-2

İstanbul'un 3 seçim bölgesinden herhangi birinde milletvekili olmak için başvuruda bulunan aday adayları da burada kurulan stantlarda tanıtım çalışmaları yaptı.

İYİ Parti, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde milletvekili olmak isteyen aday adayları için aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu 15 ilde "ön seçim" şeklinde temayül yoklaması kararı almıştı.

iyi-parti-mustafa-yazıcı

SARIYER’DE DURUM NE ? 

İstanbul 2. Bölgede yaklaşık 3300 oy kullanan üyeler, milletvekili sıralamasında önemli rol oynadı. Kullanılan oy sonrası 2107 oy alan İstanbul eski İl Başkanı ve şuan Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu 1. sırada çıkarken, 86 aday adayı arasında İYİ Parti Sarıyer eski İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı 1306 oy alarak 7. Sırada yer alarak dikkat çekti. Sarıyer Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Taylan Yıldız ise 724 oy alarak 13 sırada kendine buldu.

taylan-yıldız-iyi-parti