Kâğıthane-Şişli arası sefer yapan Hamidiye Minibüs Durağı; sürücü ve yolcuların konforlu ulaşımı için yeni yerinde Kâğıthane Belediyesi tarafından sıfırdan inşa edildi.

Kâğıthane Belediyesi tarafından Hamidiye Minibüs Durağı, yeni yeri olan Hamidiye Alp Sokak'ta yeniden inşa edildi. Durak düzenlenen programla vatandaşın hizmetine açıldı. Durağın açılış programına Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Kaymakam Tahir Şahin, AK Parti Kâğıthane İlçe Başkanı Serkan Cantürk, durak şoförleri ve vatandaşlar katıldı. 

SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ ARTACAK

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, “Şoför esnafımız yeni durağında; sefer aralarında dinlenip, yorgunluğunu atıp tekrar seferine çıkabilecek. Bu da trafikte sürüş güvenliğini arttıracaktır. Binamıza bir adet çay ocağı ve mescit de inşa ettik. Bir yandan yorgunluk atarken bir yandan da ibadetlerini aksatmadan yerine getirecekler. Araç park alanını ve çevre yolunu yeni asfaltla kapladık. Bu sayede araçlarını güvenli şekilde park etme imkânı bulacaklar. Peyzaj ve çevre düzenlemeleri ile burayı daha estetik ve doğal hale getirdik. Her anlamda Kâğıthane’mize yakışır bir tesis oldu. Emeği geçen mühendisinden işçisine çalışma arkadaşlarımı da bu vesileyle tebrik ediyorum” dedi.