Deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Sarıyer Merkez’de gerçekleşen buluşmaya; Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu ve diğer yerel gazete temsilcilerinin yanı sıra; Uzman Klinik Psikolog Gizem Karataş ve Erhan Vergili’nin ilçe başkanı olduğu dönemde ilçe başkan yardımcılığını yürüten Figen Kıraç Kurt da katıldı. Erhan Vergili, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı olduğu dönemde farklı siyasi partilerde görev yapan ilçe başkanlarını da davet etti. Programda; Vatan Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mesut Çalışkan ve Büyük Birlik Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Gencay Çiftci de yer aldı. 

erhan-vergili-davet (1)

“SARIYER’DE SİYASET ÜSTÜ BİR YAPIYI OLUŞTURACAĞIZ”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Erhan Vergili, “Öncelikle zorlu şartlarda mesleğini icra eden tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Yaklaşık 2 yıl sürdürdüğüm Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı dönemimde de siz değerli gazetecilerle birlikte çalışma fırsatı yakaladım. Her birinizi ayrı ayrı tanımaktan dolayı son derece mutluyum. Davetimi kırmayıp icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra ilçe başkanlığı dönemimde farklı siyasi partilerde görev yapan ilçe başkanlarını da bu yemeğe davet ettim. Bunun nedeni de siyasetin bir amaç değil, araç olarak görüp Sarıyer’in menfaatleri için farklılıklarımızı muhafaza ederek ortak paydada buluşmak ve Türkiye’de bir ilki Sarıyer’de hayata geçirerek siyaset üstü bir yapıyı oluşturmaktır. Birçok ilçe başkanımız haklı mazeretleri nedeniyle aramıza katılamadı ama gönüllerinin burada olduğunu biliyorum. Davetimize icabet eden Vatan Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mesut Çalışkan ve Büyük Birlik Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Gencay Çiftci’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“SİYASETTE MAKAMIM YOK DEYİP KENARA ÇEKİLENLERDEN OLMAYACAĞIZ”

Siyasette aktif rol oynayacağını vurgulayan Vergili, “İlçe başkanlığını bırakmam siyasetten tamamen çekildiğim, Sarıyer için mücadele etmeyeceğim, Sarıyerlilerin haklarını savunmayacağım anlamına gelmez. Görevden ayrılmam bu serüvene bir nokta değil, sadece virgül koymaktır. Sarıyer sevdalısı biri olarak vatandaşın nabzını tutan, sorunlarını dile getiren, vatandaşın hakkını gözeten siz değerli basın mensuplarıyla bir araya gelip, ilçemiz ve milletimiz için nasıl daha iyi çalışmalar yapabiliriz diye fikir alışverişinde bulunuyoruz. ‘Siyasette makamım yok’ deyip kenara çekilenlerden olmadık, olmayacağız. Sarıyerlilere hizmet etmek için makamlara ihtiyacım yok” ifadelerini kullandı.

“GENEL BAŞKANLARIN GÜCÜNE VE ETKİSİNE GÜVENEREK MİLLETVEKİLİ ADAYI OLANLARDAN DEĞİLİM”

2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde aday olup olmayacağına ilişkin soruya da cevap veren Vergili, “Bizler Sarıyer’e hizmet etme sevdasıyla siyaset yapan insanlarız. Her platformda dile getirdiğim gibi siyaset bir amaç değil, araç olmalıdır. Bireysel menfaat değil, toplumsal menfaat gözetilmelidir. Siyaseti amaç olarak görenler yalnızca kendi ceplerini düşünür. Görev sürecimde de, sonrasında da makamdan güç alan değil, makama güç veren biri oldum. Makamlar bir başkanı yönetmemeli, başkan makamı yönetmeli. Genel başkanların gücüne ve etkisine güvenerek milletvekili adayı olanlardan değil, Sarıyer ve milletimiz için yapacaklarımız, düşüncelerimiz, hedeflerimiz ve hayallerimize güvenerek aday olanlardanım. Gücümü de halkımızın bize olan teveccühünden alıyorum. ‘Nasılsa Genel Başkan var, onun sayesinde oy alırım’ deyip, bu gücün arkasına sığınan ve aday olanlara hodri meydan! Muhtarlar nasıl ki kendi adına, projelerine güveniyorsa milletvekili adayları da kendilerine güvenerek çıksın. Bu vesileyle 2023 ve 2024 seçimlerinde Sarıyer, Türkiye ve milletimize hizmet etmek için sahadayım ve aday olacağım” şeklinde konuştu.