Kağıthane Belediyesi ve Liv Hospital Hastanesi işbirliği ile düzenlenen işe alım mülakatında engelli vatandaşlar istihdam edildi.

Kağıthane Belediyesi, engellilerin hayat standartlarını artırmak adına projelerini sürdürüyor. Kağıthane Belediyesi ve Liv Hospital Hastanesi işbirliği ile engellilere özel işe alım mülakatı düzenlendi. İşe alım mülakatına 25 engelli vatandaş katıldı. Hastanenin İnsan kaynakları, muhasebe, hasta kayıt kabul, idari işler, finans, temizlik, mutfak görevlisi ve danışma birimlerinde çalıştırılmak üzere uygun adaylar işe alındı.

Kağıthane Belediyesi'ne bağlı İstihdam Hizmet Noktası'nda gerçekleşen işe alım mülakatı sonucu iş sahibi olan engellilerin mutluluğu görülmeye değerdi. Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de engellileri tebrik ederek yeni işlerinde başarılar diledi.

Kağıthane Belediyesi engelliler yararına bugüne kadar; Engelliler Gündüz Hizmet Merkezi adında bir eğitim ve yaşam merkezi hizmete açtı. Spor okulları ve atölyelerde birçok engelli çocuk ve gence sportif ve sanatsal eğitimler verdi. Belediye ayrıca hasta ve engelli vatandaşlara bugüne kadar toplamda 450 adet hasta yatağı, 400 adet havalı yatak, 500 adet alez, 400 adet tekerlekli ve 30 adet akülü tekerlekli sandalyeyi ücretsiz şekilde ulaştırdı.

SARIYER POSTA