Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı. Gergin başlayan toplantıda İmamoğlu'un sözü sık sık protestolarla kesildi. Toplantıya CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in katılmaması dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul 39 ilçe belediye başkan adayının tanıtımı Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı. CHP, Merkez Yürütme Kurulu toplantısında belirlenen isimler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı törenle açıklandı.

G G O Ky R7 Wc A A2A06

Ekrem İmamoğlu konuşma yaptığı sırada salondan protesto sesleri yükseldi. Avcılar ve Sarıyer'in de aralarında bulunduğu 9 ilçede mevcut belediye başkanları aday gösterilmedi. Salona girişte Genel Başkan Özgür Özel’in posterleri yer aldı.

Özgür Özel cephesinde ise tanıtıma katılmama gerekçesi olarak Özel'in yoğun programı işaret edildi. Özel'in bir gün önce sabaha kadar süren Parti Meclisi'ne başkanlık ettiği bu nedenle grup toplantısının da iptal edildiği ifade edildi.

Ekran Görüntüsü 2024 02 14 125904

9 İLÇEDE MEVCUT BAŞKANLAR ADAY GÖSTERİLMEDİ

CHP'de Avcılar, Sarıyer, Ataşehir, Adalar, Bakırköy, Kadıköy, Maltepe, Şişli, Esenyurt'ta mevcut belediye başkanları aday gösterilmedi. Mevcut belediye başkanlarının aday gösterilmemesi salonda tansiyon zaman zaman yükseldi. İmamoğlu’nun konuşmasında slogan atan partililer pankart da açtı. Pankartlarda, "Seninleyiz Şükrü Başkan", "Sarıyer'in başkanı var"  ifadeleri yer aldı. Bazı partililer ise protestolarına salon dışında devam etti.