3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kahvaltı programı düzenleyen Sarıyer Belediyesi, EÇADEM bünyesinde pandemi nedeniyle yapılamayan yaz kamplarının 2023 yılında yapılacağı müjdesi verildi.  

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (2)

“Sevgisizlik en büyük engeldir”sloganıyla yola çıkan Sarıyer Belediyesi, Engelliler Haftası kapsamında Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen kahvaltı programına, Sarıyer’de ikamet eden engelliler ve aileleri, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, belediye birim müdürleri, mahalle muhatrları,  EÇADEM (Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi), TAMEV (Toplumsal Açlıkla Mücadele Eğitim Derneği) ve İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı)’den de öğrencileri katıldı. 

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (7)

EÇADEM’li öğrencilerin ritim gösterisi ile renklenen etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlenip dans etti. 

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (4)

SEVGİNİN OLMADIĞI YERDE SAHİPLİK OLMAZ

Konuşmasına günün anlam ve önemine dikkat çekerek başlayan Başkan Genç, “Bizimle paydaşlık yapan TAMEV yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Biz bu çocuklara göstermelik değil, yaşamda sahip çıkmayı başarmalıyız. Sevginin olmadığı yerde sahiplik olmaz. Bu toplumda, en yukarıdan en aşağıya kadar herkesin eşit olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Herkese öncelikle insan olduğu için destek sağlamalıyız. Burası sizin yeriniz asla bunu unutmayın” dedi. 

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (3)

SEVGİSİZİLİK KABUL EDİLEMEZ

“Bugün burada bu sofrada sizlerle sevgimizi, kahvaltımızı paylaşmak için bir araya geldik” diyen Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Coşkun “Yöneticilerin sevgisizliği asla kabul edilemez” diyerek, “2009'dan 2022'ye kadar engellilere ilişkin yaptığımız en iyi çalışmalardan biri de kuşkusuz ki EÇADEM'dir. Biz bu projenin kapasitesinin arttırılması için yakın zamanda çalışmalara başladık. Pandemi dolayısıyla yapamadığımız yaz kampları 2023 yılında devam edecek, bunun müjdesini de buradan vermiş olayım” ifadelerini kullandı. 

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (5)

BUGÜN BİR ARADA OLMA GÜNÜ

“Sarıyer Belediyesi'nin yürüttüğü tüm çalışmalar tamamıyla hak temellidir” diyen CHP Sarıyer İlçe Başkan Sevim Yalınkılıç, “Hepimiz sorunları biliyoruz bu sorunların farkındayız ve buna yönelik çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Bugün engelleri el ele aşma günü. Burada olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (1)

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (12)

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (9)

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (11)

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (14)-1

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (10)

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (8)

sariyer-belediyesi-engelliler-günü-kahvaltisi (6)