Sarıyer Merkez’de danışanlarına daha sağlıklı ve fit olması konusunda çözüm ortaklığı yapan Beslenme Uzmanı ve Yaşam Koçu Evrim Özcan, toplumda beslenmeye dair doğru bilinen yanlışları Sarıyer Posta’ya anlattı.  

evrim-özcan-levent-pehlivanoglu-söylesi-sariyer

Sarıyer Merkez Mahallesi Afiyet Sokak No 2’de özel kliniğini hizmet veren Diyetisyen Evrim Özcan, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na özel açıklamalarda bulanarak, önerilerde bulundu. 

“EKMEKSİZ ZAYIFLAMA OLMAZ!”

“Diyetisyen toplumun bildiği üzere sadece zayıflamaya yönelten kişi değildir” diyerek sözlerine başlayan Özcan, “Danışanlarımıza sağlıklı iyi hal durumuna dönüşmesinde yol arkadaşlığı yapıyoruz. Bu kilo vermede olabilir, kilo alma da. Burada sadece sağlıklı danışanlarımıza değil, onkolojik, diyabetik hastalarımıza ve anne çocuk beslenmesi gibi birçok alanda hizmet veriyoruz” dedi.  2021 yılında Sarıyer’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca onaylı saha çalışması gerçekleştirdiğini söyleyen Evrim Özcan, “Pandemi sürecinde Sarıyer’de 5 bin kişiyi inceleme fırsatım oldu.  Sarıyer özelinden Türkiye geneline doğru çıkarmış olduğum sonuç ise, özellikle uzun süre aç kalırsam, bir kase çorba içersem ya da ekmeği kesersem çabuk zayıflarım düşüncesi çok hâkim. Toplumun yanlış bildiği ilk beslenme modeli de bu; ekmeksiz zayıflamak. Çünkü karbonhidrat almadan kilo veremeyiz. Bu tür sağlıksız zayıflama yöntemleri olduğu için geri dönüşleri de bir o kadar hüsranla sonuçlanıyor” diye konuştu.

“BESLENME DAVRANIŞI DEĞİŞTİRİLMELİ”

“Biz yediğimiz sürece kilo veririz” diyen Özcan, “Benim gayem, bu klinikte danışanlarıma aşılamak istediğim; yaşam tarzıyla benim önerdiklerimin ortak bir noktada buluşması. Bunuda katı ve şok diyetlerle değil, yeri geldiğinde hambugerin, çiğ köftenin, dönerin de yendiği bir sağlıklı beslenme modeliyle gerçekleştiriyoruz. Çünkü biz onun hayatında ömür boyu olmayacağız ve beslenme davranışı değişmediği sürece kişi eski yeme tarzına geri dönecek. O zamanda danışanlarımıza maddi ve manevi zarar vermiş oluruz. Bu yüzden WhatsApp’tan da yaşam koçluğu ile danışanlarımız ile her zaman iletişim halinde olarak yardımcı olmaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı. 

evrim-özcan-levent-pehlivanoglu-söylesi (2)

“BÖREĞİMİZDE GÜZEL SAHİLİMİZ DE”

Son olarak Sarıyerlilere çağrıda bulunan Dyt. Evrim Özcan, “Sarıyer’de böreğimiz çok güzel ama sahilimizde çok güzel. Öncelikle şu an zayıf ya da kilolu olmak zorunda değilsiniz. Bundan 10 yıl sonrası için sağlıklı iyi hal durumunuzun devam etmesini isityorsanuz haftanın 2 günü mutlaka yürüyüş yapmalı ve bol su tüketerek bunu bitki çaylarıyla desteklemelisiniz” diyerek Sarıyer Posta Gazetesi aracılığıyla Sarıyerlileri kliniğine yeşil çay içmeye davet etti. 

İletişim: 0531 265 90 41

[email protected]

İnstagram: diyetisyenevrimozcan