DEVA Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Av. Bilal Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Çelik buluşmada, yerel basının önemine vurgu yaptı.

deva-sariyer-gazeteciler-bulusmasi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Av. Bilal Çelik, parti ilçe binasında düzenlediği kahvaltı programına Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’nu ve diğer yerel basın temsilcilerini ağırladı.

“BASININ ÖZGÜR OLMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

Samimi bir ortamda geçen buluşmada DEVA Partisi İlçe Başkanı Av. Çelik, günün anlamına ilişkin gerçekleştirdiği konuşmasında, özgür basının önemine vurgu yaparak şunları kaydetti; “Sarıyer’imizin çok kıymetli basın mensupları, yaşanan spekülasyon ve karartmayla sizin gibi yürekli, bilinçli ve korkusuz basın mensuplarının varlığını çok açıkça hissediyoruz. Dolayısıyla sizin gibi tarafsız, korkusuz ve yürekli basın mensuplarının olmasını temenni ediyoruz. Sadece bugün değil, DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan’ın eylem planlarının ilki olan özgürlükle ilgili açıklamasında, bir hareketle, basın mensuplarının yazılarından dolayı artık ceza almayacağını ve hapis yatmayacağını dile getirmişti. Dolayısıyla Türkiye’de kim iktidar olursa olsun basının hak arayışını sınırlamayacak şekilde bir iktidar temennisindeyiz. 2023’ün hayırlara vesile olmasını temenni ederek, sizler gibi doğruyu korkusuzca açıklayan, konuşan basın mensuplarının sayısı daha da artar. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlarım.” 

IMG_0724