CHP'li Zeybek: Bu şirketler, bakanlıklar ve AKP kadroları yıllardır suç işlemektedir

CHP Parti Meclisi üyesi Gökan Zeybek, "Danıştay Kanal İstanbul’daki 21B ihanetine 'dur' dedi" ifadelerini kullandı. Zeybek, "Yıllardır söylüyoruz; Türkiye’nin dört bir yanında yapılan işlerde 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 21/b maddesi üzerinden milyar dolarlar ‘Beşli Çete’ye peşkeş çekildi!" dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Danıştay'ın Kanal İstanbul ihalelerinden birini iptal etmesine ilişkin açıklama yaptı. "Danıştay’ın vermiş olduğu karar kamu ihalelerinde şeffaflığın ve rekabetin sağlanması adına önemlidir ve emsal teşkil etmelidir" diyen Zeybek, İhale Kanunu'nun 21/b maddesine dikkat çekti ve şu ifadeleri kullandı:

Zeybek; “Kanal İstanbul rant projesidir”

"Yıllardır söylüyoruz; Türkiye’nin dört bir yanında yapılan işlerde 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 21/b maddesi üzerinden milyar dolarlar ‘Beşli Çete’ye peşkeş çekildi! Bu şirketler, bakanlıklar ve AKP kadroları yıllardır suç işlemektedir. Bu borçların altına imza atan bürokratların #Kanalİstanbul gibi rant odaklı projelerle işledikleri suçların yanlarına kalmayacağını, memurların mahkemelerde, siyasilerin Yüce Divan'da hesap vereceğini mutlaka bilmeleri gerekir. Biliyoruz, AKP giderayak Kanal İstanbul ve benzeri rant projelerini sonuçlandırmak için her yolu deneyecektir. Mücadele yeni başlıyor!"