CHP Sarıyer İlçe Başkanı Yalınkılıç, Büyükdere Fidanlığı’nın temel atma töreni öncesinde gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Yalınkılıç, “Sarıyer’e güzel şeyler oluyor. Sarıyer İBB ile tanıştı” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 1928 yılında Atatürk’ün emriyle kurulan, içinde Türkiye’nin ilk Bahçıvanlık Okulu’nu barındıran tarihi Büyükdere Fidanlığı’nı yeniden canlandıracak projeyi başlattı. Fidanlık için, “150 Günde 150 Proje” maratonu kapsamında temel atma töreni düzenlendi. Tören öncesinde, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na değerlendirmelerde bulundu. 

FİDANLIK HAYAT BULACAK

Atatürk’ün emanet ettiği Fidanlık bugün hayat bulduğunu dile getiren Sevim Yalınkılıç, “Asırlık ağaçlar, binalar, bugün burada tekrardan hayat bulacak. Hep berabere yenileme projesi için bir araya geldik. Mevcut binaların yeniden ihya edilmesi ve bir eğitim alanı bu projeyle hayata geçecek. Ekrem İmamoğlu, 150 günde 150 proje ile yola çıktı ama 200 projeye ulaşacak” dedi. 

“Sarıyer’de güzel şeyler oluyor” diyen Yalınkılıç, “Sarıyer, İBB ile tanıştı. Biz Sarıyer olarak alışkın olmadığımız bir tempoda güzel hizmetleri görüyoruz. Bu da bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.