Hasan Demiralp’in acı kaybı Hasan Demiralp’in acı kaybı

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, ilçenin sorunlarının tartışıldığı ve konuşulacağı Belediye Meclis toplantısının Ekim ayı birinci oturumunun 8 dakika 25 saniye sürmesini eleştirerek, “Belediye meclis üyeleri 8 dakika 25 saniye süren bir toplantıda ilçenin hangi sorununu çözdü ve hangi yatırımı görüştü çok merak ediyoruz” dedi.


Sarıyer Belediyesi Ekim ayı meclis toplantılarının birinci oturumunu gerçekleştirdi. Belediye meclisinde yer alan partilerin meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı sadece 8 dakika 25 saniye sürdü. Gelecek Partisi İlçe Başkanı Erhan Vergili, kısa meclis toplantısını eleştirerek tepkisini dile getirdi.


Sarıyer’in çözülmesi gereken birçok sorununun olduğunu ifade eden Başkan Vergili, “İlçenin ve vatandaşın sorununu çözmek için vatandaşın oyuyla belediye meclis üyelerinin görüyoruz ki daha önemli işleri var yoksa 8 dakika 25 saniyelik bir meclis toplantısının başka açıklaması olamaz. 8 dakikalık bir meclis toplantısında üyeler hangi sorunları görüştü ve çözüm önerisi sundu. Ya da Sarıyer için yapılması planlanan hangi projeyi görüştü de proje hakkında değerlendirmelerde bulundu. 8 dakikalık bir toplantıda bunların hiçbirinin yapılmayacağını çok iyi biliyoruz. Meclis üyeleri sadece meclis toplantılarında el kaldırmak için seçilmez eğer acil bir işiniz varsa görevinizi bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Meclis toplantısından 8 dakikada kaçar gibi gitmek hiçbir meclis üyesine yakışmıyor” dedi.