Boğazın 82 yıllık köklü kulübü Sarıyer’e yakışır bir stat için düğmeye basıldı. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun’un girişimleriyle hız kazanan Yusuf Ziya Öniş Stadı, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2022 yılı yatırım planına alındı.

Sezon sonu sezon genel bir bakıma girecek olan Sarıyer’in futbol mabedi, modern bir görünümü kavuşacak. 82 yıllık köklü kulüp için önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, Sarıyer'in çok önemli bir spor ilçesi olduğuna dikkat çekti.

Sarıyer’in en önemli markası Sarıyer Spor Kulübü olduğunu vurgulayan Kurşun, “Sarıyer Spor Kulübü’ne 2006 yılında bizim yaptığımız kulüp binasın ardından bir çivi dahi çakılmamıştır. Ayrıca gerekli inceleme ve zemin etüdü yapılan stadımızın temelleri çok sağlam. Kapalı Tribün üst çatı, tribün, zemin olmak üzere birçok sorunu var. Kulüp yönetimi, taraftarlar sürekli istişare de bulunuyoruz. Ortak fikirler doğrultusunda Yusuf Ziya Öniş Stadı için sezon sonu çalışmalar başlayacak. Ve şuan ki halinden çok daha modern bir görünüme kavuşacak. Sarıyer’e modern standartlarda 5800 kişilik bir stat kazandıracağız” dedi.

“SARIYERLİLİK BİLİNCİNİ GELİŞTİRECEĞİZ”

Sarıyer genelinde okul çağında tüm çocuklara Sarıyerlilik bilinci oluşturmak için çocuk tribünü kazandıracaklarını belirten Başkan Kurşun, “AK Parti Sarıyer İlçe Kadın Kolları da çok güzel bir çalışma yürütüyor. Bundan böyle Sarıyer’de yeni doğan her çocuğa Sarıyerlilik bilincinin oluşması adına Sarıyer Spor Kulübü forması hediye edecek.”

Sarıyer Spor Kulübü’nün Türk futboluna önemli sporcular kazandırdığını ve önemli başarıların olduğunu belirten Kurşun, Geçtiğimiz günlerde Gençlik Spor İl Müdürümüz Burhanettin Hacıcaferoğlu, Sarıyer’e gelerek beraberinde meclis üyelerimizle Yusuf Ziya Öniş Stadı’nda incelemelerde bulundu. Boğazın 82 yıllık köklü kulübü Sarıyer’e hep birlikte yakışır modern bir stat için düğmeye bastık”

SARIYER POSTA