AK Partili Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ali Yaman, Sarıyer Belediye Meclisi Ocak ayı 1. oturumunda yaptığı konuşmada Rauf Denktaş Kültür Merkezi'ndeki fahiş fiyat uygulamasını eleştirdi.

2014 yılında AK Parti Meclis üyelerinin mahkemeye başvurması ve mahkeme kararıyla Sarıyer’e bağlanan Rauf Denktaş Kültür Merkezine, uygulanan fiyat politikasından dolayı Sarıyerlilerin erişemediğini söyleyen Ali Yaman, “Sarıyer belediyesinin yakın zamanda yaptığı bir ihaleden dolayı aşırı yükselen fiyatlar nedeniylevatandaşlardüğünlerini, nişanlarını ve dernek etkinliklerini bu mekanda yapamıyorlar” dedi.

rauf-denktas-kultur-merkezi-1

“SOSYAL BELEDİYECİLİK YOK”

Yaman sözlerini şu şekilde sürdürdü: “AK Parti gurubu olarak fiyat tarifelerini belirlerken komisyona gelen üç bin küsür olan rakamların bile çok olduğunu, burada dar gelirli vatandaşlarımıza kolaylık sağlanması gerektiğini ifade etmiştik. Maalesef bu günkü konuşulan rakamlar otuz bin TL’nin de üzerinde. Sosyal belediyecilik adına hiçbir çalışması olmadığını net bir şekilde gördüğümüz Sarıyer Belediyesi, özel sektör ile yarışa girmiş ve İstanbul’da belediyelerin kültür merkezlerinde yapılan en pahalı düğüne ev sahipliği yapmaktadır.”

Ali Yaman, konuşma sonrası verdiği önergede aşağıdaki sorulara yanıt istedi:

  • Rauf Denktaş Kültür Merkezinde düğün salonları organizasyon ihalesi ne zaman yapıldı?
  • İhaleye Sarıyer Belediyesi iştirakleri olan Sarbel ve Sarfit şirketleri girdimi?
  • Sarbel ve Sarfit ihaleye girmediyse her hangi bir nedeni var mı?
  • İhale ne kadar süre ile verildi? Toplam ihale bedeli ne kadardır?

İŞTE ALİ YAMAN'NIN KONU İLGİLİ MECLİS VİDEOSU;