Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Sarıyer Spor Kulübü Tesislerinde gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısına, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ve diğer yerel basın temsilcilerinin yanı sıra, Sarıyer Spor Kulübü Basın Sorumlusu Erol Aydın, Futbol Şube Sorumlusu Salim Kain ve Sarıyer Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Bozkaya’da yer aldı. 

sariyer-spor-kulübü (1)

“7 MİLYONLUK BORCU KAPATTIK”

Samimi ortamda gerçekleşen basın buluşmasının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Ali Genç, yerel basının önemine vurgu yaptı. Başkan Genç daha sonra 1 aylık başkanlık değerlendirmesi yaparak, kulübü yüklü borç ile devraldıklarını ifade ederek şunları kaydetti: “Görevi aldığımız yaklaşık bir ay içersinde Allah bizleri, sizlere mahcup etmedi. Bizim makam için buraya gelen insanlar değiliz, bunu herkes net bilsin. Bir ayda Ali Genç ve yönetim kurulunun Sarıyer Spor Kulübü’ne yaklaşık 7 milyon civarında parası geçti. Bu parayı iddia ediyorum; son 25 senede hiçbir yönetim kurulu böyle bir parayı cebinden koymadı. Sponsorluk değil, bu bizim ak paramız. Helali hoş olsun Sarıyer için. Bizim amacımız burada gelip bir şeyler vermeden burada makam işgal etmek değil. Geldiğimizde çok ciddi görünen ve görünmeyen borçlar var. Esnafa 3 milyon civarında borç görünüyor. Bunlar hiç hesapta olmayan borçlar. Kulübümüzde ciddi transferler yapılmış ama bunların ödemeleri duruyordu. Bunlardan dolayı Sarıyer Spor Kulübü’nü TFF’ye vermişler. Biz bunları iyi niyet çerçevesinde yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bütün arkadaşlarımızla anlaşarak, 4 buçuk milyon liralık, giden gelen ve kulüpte çok önceden ilişiği kesilmiş futbolculara ödemeler yapmak zorunda kaldık. Bunun öncelikle bilinmesi lazım.” 

sariyer-spor-kulübü (2)

“BİZE SAYGI DUYUN”

“Bizi hiç kimse yıpratmaya kalkmasın. Bizi dışarıdan dizayn etmeye kalkmasın. Rica ediyoruz; herkes Sarıyer Spor Kulübü’nün kurumsal yapısına, alınan kararlara saygı duysun. Biz kendi içimizde gündeme gelen bütün konuları arkadaşlarımız tek tek değerlendirir, sonrasında oylamaya yaparız ve bütün kararları ortak ittifak ile alırız. Bu konuda bütün Sarıyer kamuoyunun bu konuya dikkat etmesini istiyorum. Bu kişisel değil kurumsal ve Sarıyer’in menfaatlerine yapılmış bir karardır.”

“FUTBOLCU HOCASININ ARKASINDAN DEDİKODU YAPAMAZ”

“Önümüzdeki sezonda bir takım transferler yapıldı. Bu takımın beş yıldır kaptanlığını yapan Bertul Kocabaş ile yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Bunun nedenleri içeride ve dışarıda farklı. Bize göre yanlış yaptığını söyleyebilirim. Kimse Sarıyer Spor Kulübü’nden büyük değildir. Şahsımıza değil ancak kuruma saygı duymak zorunda. Yeni bir heyecan göreve geldik. Futbolcularımızda değişime gidiyoruz. Küme düşen takıma dahi fark yiyorsak düşünmemiz lazım. Bunun hesabına yönetime vermek zorundalar. Takım içinde hiçbir futbolcu hocasının arkasından dedikodu yapamaz. Bütün futbolcularımız hak edişlerini aldılar, ekonomik olarak hiçbir sorunumuz yok.” 

sariyer-spor-kulübü (3)

“ŞÜKRÜ GENÇ’E KAPIMIZ AÇIK”

“Sarıyer Spor Kulübü’nü hiç kimsenin görmezden gelme gibi lüksü yok. Görmezden gelen arkadaşlarımız, büyüklerimiz olursa da zamanı geldiğinde bütün Sarıyer şahit olsun; bu yaptıklarını ortaya koyarız. Buradan bir sesleniş de Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e… Sarıyer Spor Kulübü’ne bizimle beraber sahip çıkın. Biz gövdemizi koyduk, Bu konuda sayın Başkanımızdan desteklerini rica ediyorum. Güçler birleşirse Sarıyer’e güzel şeyler yaparız. Ama herkes bilsin ki buranın kurumsal bir yapısı var. Ben buranın saygınlığını da zedelemem. Bir başkasına da zedelemesi için müsaade etmem. Her türlü olumlu adımı atarız, bir adım da bekleriz. Benim gönlüm bundan yana.”

SARIYER TARAFTARINA ÇAĞRI

“Sarıyer’in şanlı taraftarına da bir ricam var. Sarıyer Spor Kulübü’ne maddi ve manevi emek vermiş büyüklerimiz maça geldiği zaman, sonuç ne olursa olsun hepsinin ailesi var, kırıcı sözler söylemeyelim. Küfür ve olumsuz tezahürat Sarıyer Spor Kulübü taraftarına yakışmaz.  Bunu lütfen engelleyin. Sarıyer’e maç izlemeye gelen herkese, Sarıyer’in centilmenliği vefasını bizim göstermemiz lazım.” 

sariyer-spor-kulübü-basin-bulusmasi (1)

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç’in ve yönetim kurulunun tüm açıklamalarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.