Geçtiğimiz günlerde ilçe ziyaretleri kapsamında İstinye’ye gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, esnaf ve vatandaşla bir araya geldi.

İBB Başkanı İmamoğlu ve beraberinde bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek ve Sarıyer Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ali Görgülüer, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Fatih Satır’ın babası Turan Satır’ı da ziyaret ettiler.

Baba Satır, İmamoğlu’na, “35 bin oy İstinye’den aldın sen, onu biliyor musun? Ben onlara şehit verdim; ama onlara oy vermedi benim kızım, size oy verdi. Bak, benim oyum saklı… Ben dost için ölmeye her an hazırım ama ben, benim için öleni bulamadım” dedi.

“Ben onlara şehit verdim; Ama onlara oy vermedi benim kızım”

Acılı baba Satır şunları söyledi: “Cenabı Allah’ın herkesin yolunu nasıl açtığı bilinemez. Senin yolunu nasıl açtığını bilir misin başkanım? Allah bizim kalp gözümüzü kör etmesin. En son gece kendi ayaklarına sıktılar biliyor musun? 35 bin oy İstinye’den aldın sen, onu biliyor musun? Ben onlara şehit verdim; ama onlara oy vermedi benim kızım, size oy verdi” dedi.

SARIYER POSTA