Sarıyer’de tenise ilgili genç yetenekler için kolları sıvayan Zekeriyaköy Spor Kulübü, ilk adımı Zekeriyaköy İlkokul öğrencileri ile attı.  

2009 yılında spor ve kültürel faaliyetleri başlayan ve 19 dönüm alan üzerinde 5 tenis kortu ile hizmet veren Zekeriyaköy Spor Kulübü’nün başkanlığını İzzet Çalgüner yapıyor.

zekeriyaköy-spor-kulübü-sariyer-posta-1

Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na konuşan Zekeriyaköy Spor Kulübü Genel Sekreteri Dença Ersoy, “Sarıyer çevresinde kendisi veya çocuğu için daha kaliteli ve profesyonel eğitim almak amacıyla tenis sporunu daha geniş kitlelere ulaştıran, maddi imkânı olmayan ama yetenekli sporcuları seçmeler yaparak bulan, daha çok tenisçi yetiştiren, turnuvalarda her kategoride ve her yaşta başarılar elde eden, kulüp ismini ülke çapında duyuran, Türk ve dünya tenisine sporcu yetiştiren, bu sporcuları yetiştirirken bünyesindeki antrenörlerine de kendilerini geliştirebilecekleri ortam ve imkânları sağlayan, mutlu ve başarılı antrenörün kendine hem sporcusuna, hem de kulübüne başarı demek olduğuna inanan bir ekosistem yaratmak istiyoruz” diye konuştu.

“PROFESYONEL ANTRENÖR EKİBİYLE ÇALIŞMALARA BAŞLADIK”

“Zekeriyaköy Spor Kulübü’nde yeni dönemle birlikte aldığımız bayrağı daha ileri taşımak için çalışacağız” diyen Ersoy, “Koyduğumuz hedefler, planlarımız ve yapacağımız değişiklikler çerçevesinde attığımız adımlardan biri de çevre okullarda okuyan 8-10 yaş arasındaki çocuklarımızın tenis sporuna olan yeteneklerini tespit ederek yeni sporcular yetiştirmek. Bu konudaki ilk projemizi de Zekeriyaköy İlkokul öğrencileri ile 2 gün boyunca yapacağımız seçmeler ile başlatıyoruz” dedi.  Ersoy konuşmasını şöyle sürdürdü; “Farklı profillerde ve farklı beklentilerde olan sporcuların ve velilerin ihtiyaçlarını tespit ederek herkesin bu kulüpte aradığını bulabilmesi için yeni bir profesyonel antrenör ekibi ile 2023’ün ilk günleri itibariyle çalışmaya başladık.”

“VELİLERLE RAPORLAR PAYLAŞILACAK”

Tenisi sadece kortta iyi oynayarak yapılabilecek bir spor olarak algılamanın yanlış olacağını dile getiren Ersoy, “Korttaki fiziki başarı ve beceri işin sadece yarısıdır. Diğer yarısı ise kondisyon, el ayak ve vücut koordinasyonu, mental güçlülük, sağlıklı beslenme ve rutin fiziksel/medikal kontroller ile beraber bir bütün olarak yapıldığında başarı elde edilir. Bahsi geçen tüm bu konularda eğitimlerin verileceği, raporların tutulacağı, tüm sporcular ve velilerle bu raporların rutin olarak paylaşılacağı ve antrenmanları bu profesyonel yaklaşımla verecek bir ekip ile çalışmalarımıza başladık” dedi.

Zekeriyaköy Mah. Çağla 1 Mah. 2. Cad.(Jandarma Birliği Karşısı) Sarıyer 

Tel: 0212 202 84 61 - GSM: 0530 248 88 57