Merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem sonrasında yaraları sarmaya devam ederken, bir destek de Zekeriyaköy Spor Kulübü’den geldi.

Depremzedelere maddi destek olmak amacıyla Zekeriyaköy Spor Kulübü’de turnuva düzenledi. Afetzedeler yararına düzenlenen organizasyona, 136 sporcu ve destekçi katılım sağladı. Organizasyonda toplanan 175.900,00 TL gelirin tamamı AFAD’a bağışlandı.

zekeriyaköy-spor-kulübü-turnuva

 Zekeriyaköy Spor Kulübü Başkanı İzzet Çalgüneri, asrın felaketi olarak nitelendirilen ve 11 ilde milyonlarca vatandaşı etkileyen depremlerde zarar gören afetzedelere destek kapsamında düzenlenen turnuva sonrası şunları söyledi. “Ulus olarak asrın felaketini hep beraber yaşadık. ZSK yönetimi olarak düzenlediğimiz bu organizasyonla destek olmak istedik. Katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz” dedi.  

Zekeriyaköy Spor Kulübü-34Tenis Sever Grubu üyeleri ve faaliyetlerinin etki alanını genişletmek ve sürdürülebilir amacıyla 2009 yılında kurulan ZSK, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından akredite edilen kulüp olma özelliği taşıyor.  Zekeriyaköy Spor Kulübü 18 dönümlük arazide, kapalı ve açık 4 tenis kortu, 1 yarı - basket sahası ile sosyal donatı alanları ile sportif faaliyetlerine devam ediyor.

Zekeriyaköy Spor Kulübü-2