Zekeriyaköy’de eğitim yanı sıra çeşitli projelerle adından söz ettiren Kidsdorf, Anaokulu, 3 Haziran cumartesi günü 2 - 6 yaş çocukları için (ücretsiz) Spor Şenliği düzenliyor.

Zekeriyaköy Kidsdorf, satranç turnuvası resim yarışması gibi çeşitli projelerin ardından Spor Şenliği ile yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Şenliğin her yıl yapılması amaçlanıyor.

1. Kidsdorf Spor Şenliği’nde parkur, hedefe halka atma, 20 metre koşu, basket atma, penaltı atma, tırmanma, puanlı hedef oyunu gibi istasyonların yer alıyor. Yüz boyama gibi sürprizler ile ikramlar yer alacağı şenlikte, katılımcı her çocuğa günün anısına madalya verilecek.

ÇOCUKLAR DENEYİMLİ BİR İSME EMANET

 “Beden Eğitimi ve Spor 7/24 yaşayan bir olgudur” mottosu ile eğitime hizmet veren Kidsdorf Anaokulu’nda Beden Eğitimi ve Spor, 15 yıl anaokullarında görev yapmış jimnastik ve yüzme baş antrenörlüğü unvanları sahip Beklem Karabulut öncülüğünde eğitimler devam ediyor.

MUSTAFA-USLU-ZEKERİYAKÖY

“AMACIMIZ YAŞAM BOYU SPOR”

Erken çocukluk dönemi, gelişim ve temel hareket becerilerin kazanılmasında kritik bir dönem olarak bilindiğini ifade eden Zekeriyaköy Kidsdorf Kurucu Okul Müdürü Mustafa Uslu, “Çocuklarda temel hareket becerilerinin kazanılmasında büyüme ve gelişmenin etkisi vardır. Bunun yanında temel hareket becerilerinin dengeli bir biçimde geliştirilmesinde, çocuklara verilen fırsatlar ve hareket eğitimi önemli bir rol oynamaktadır.  Kidsdorf’da Okul öncesi dönem eğitiminde, en fazla önem verilen etkinliklerin başında beden eğitimi gelmektedir. Çocuklarda yürüme, koşma, sıçrama gibi temel hareketler yanında eğilmek, bükülmek, elle bir nesneyi fırlatmak gibi becerilerin erken yıllardan itibaren desteklenmesi diğer gelişim alanlarını da doğrudan etkilediği için büyük önem arz etmektedir. Beden eğitimi araştırıcı düşünme ve problem çözme becerileri gelişimi, kavram gelişimi gibi bilişsel becerileri desteklemektedir. Küçük ve büyük kas motor gelişimi, duygusal ve toplumsal yaşam becerilerinin gelişimini desteklemektedir. Beden eğitimi etkinlikleri ile çocuğun bedensel farkındalığı artırılmakta, yaşam boyu spor alışkanlığının alt yapısı hazırlanmaktadır. Sonuç olarak; beden eğitimi sayesinde çocuklar, hareket becerilerinden çok daha fazlasını elde etmektedirler” dedi.

İletişim: 0505 8765011 / www.kidsdorf.com

KİDSDORF-SPOR ŞENLİĞİ

Zekeriyaköy Kidsdorf’tan ses getiren turnuva Zekeriyaköy Kidsdorf’tan ses getiren turnuva