Kâğıthane Belediyesi Yeşil Vadi 1’inci etabının açılışı görkemli bir törenle açıldı. Osmanlı döneminde Sadabad adıyla bilinen ve Lale Devri’ne ev sahipliği yapan bölge adeta yeni baştan tasarlandı. 

Kâğıthane Belediyesi Yeşil Vadi 1. Etabı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa; AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Kâğıthane Kaymakamı Tahir Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

TARİHİ YOLCULUĞA ÇIKACAKLAR

Kağıthane’de Yeşil Vadi adıyla oluşturulan yaşam alanında; 6 km’lik bisiklet ve yürüyüş yolu, çocuk bahçesi, spor ve dinlenme yerleri, yaya köprüsü, süs havuzu ve sokak hayvanları için pati parkı bulunuyor. Bisiklete binerek tarihi bir yolculuğa çıkacak vatandaşlar bisiklet yolu ile tarihi Sadabad Camii, Saray Çamaşırhanesi, El Yapımı Kağıt Atölyesi, dere sandalları, nişantaşları, antik dönemin izlerini taşıyan açık hava müzesi, Sadabad Su Sarnıcı, Hasbahçe, Kağıthane Meydanı, Daye Hatun Camii ve Sıbyan Mektebi'ni görebilecek.

“İLMEK İLMEK ÇALIŞARAK KÂĞITHANE’Yİ DOKUYORLAR”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kâğıthane Belediyesi'nin Yeşil Vadi projesini değerlendirdi. Kurtulmuş; “Kâğıthane Belediye Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Kâğıthane’nin eski halini çok iyi bilenlerden birisiyim. Kâğıthane’nin sokaklarında yürünemez şekilde balçık olduğu Kâğıthane’yi çok iyi hatırlayanlardanım. Mevlüt kardeşim ve ekibi burada göreve geldiği günden bu yana ilme ilmek çalışarak Kâğıthane’yi yeniden dokuyorlar” dedi.

“BELEDİYECİLİKTE KALİTE FARKI”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe konuşmasında yerel yönetimlerin önemini vurgulayarak şunları kaydetti; “Kâğıthane’nin açılış hızına yetişemiyoruz. Eser ve hizmet siyasetini markası olan AK Parti'mizin kazandırdığı hizmetlerden biri. Sadece insanı değil çevreyi de düşünerek, bir yaşam merkezinin ilk etabının açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu belediyecilikte kalite farkıdır. Dolayısıyla tüm kentlerimize değer katmaya devam edeceğiz.”

“SÖZ VERDİĞİMİZ PROJELERİ TAMAMLADIK”

Açılışın ev sahipliğini yapan Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin görevde bulunduğu 3,5 seneyi değerlendirdiği konuşmasında; “Seçim öncesi söz verdiğimiz vaatlerin yüzde 95'ini tamamladık. Her hafta Cuma günleri açılışlar yapıyoruz. Göreve geldiğimizde 80 bin ağacımız vardı ilçemizde. Her yeni doğan bebeğe bir ağaç diktik. Ağaçları çocuklarımızın adına dikiyoruz. Geçtiğimiz hafta 120 bin ağaca çıkmışız. Ağaç kapasitesini yüzde 50 artırmışız. Yeşil Vadi ‘de binlerce ağacı toprakla buluşturduk. Toplumun her kesimine dokunmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Açılışın ardından AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin bisiklete binerek Yeşil Vadi'yi gezdiler.