Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi, 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Olağan Genel Kurulu’nun Divan Başkanlığını Türk Kadın Birliği ve İstanbul Şube Başkanı Selma Durak yaptı. Faaliyet raporu ve hesap özetini okunmasının ardından oylamaya geçildi. Olağan Genel Kurul’da 54 oy ile Gülden Demircioğlu yeniden başkan seçildi. 

“LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ KADINLARIN TEMİNATIDIR”

Demircioğlu, “Zor bir dönem geçirdik. Göreve geldikten birkaç ay sonrasında Çin’den başlayan dünyaya yayılan pandemi süreci yaşadık. O süre zarfında bizde dernek olarak kapalıydık. Sosyal medya üzeinden çalışmalarımıza ve eğitimlerimize devam ettik. Bugün, 24 kişilik dev kadroyla yürütmeye geldik. Amacımız; kadının sosyal, siyasi ve eğitim alanındaki haklarını bilmesini sağlamak. Bunun içinde elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Türkiye Cumhuriyeti, kadınların tek teminatı ve garantisi. Onun varlığı için çalışmak en büyük görevimiz. Bunun içinde kız çocuklarının mutlaka okuması lazım. Okuyan kız çocukları mutlaka haklarını öğrenebilir ve kendi ayakları üzerinde durabilirler. Bize hayatta kalan mutlu laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarını sonuna kadar kullanabilen kadınlar lazım. O kadınlarla da sonuna kadar yürümek için and içtik” diye konuştu.

ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Sarıyer Belediyesi’ne desteklerinden ötürü teşekkür eden Demircioğlu, “Bizden desteğini esirgemeyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibine, her zaman yanımızda olan esnafımıza çok teşekkür ediyom” diyerek sözlerini sonlandırdı.

ASİL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Başkan Gülden Demircioğlu

  • Jale Karpat
  • Özlem Balcıoğlu
  • Gönül Serter
  • Hacer Gül Adatepe