Geçtiğimiz sezon Sultanlar Ligi ekiplerinden Sarıyer Belediyespor’un maçları misli.com üzerinden 400 bini aşkın kişi izlerken, boğaz  ekibine ilgi gün geçtikçe artıyor.

Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol takımının maçları, kadroda bulunan 2 Taylandlı oyuncunun ülkelerindeki popülerliği sayesinde Youtube üzerinden izlenme rekorları kırıyor.

sariyer-belediyesi-kadın-voleybol-takımı

Pasör çaprazı pozisyonunda oynayan 28 yaşındaki Kongyot Ajcharaporn ve 21 yaşındaki smaçör Chatchu On Moksrı’nun forma giydiği her maç internet üzerinden en yüksek izlenme oranına erişiyor.

UZAK DOĞU KÜLTÜRÜNDE VAR

Sarıyer Belediyespor Kulüp Başkanı Hayrettin Dereli, “Uzak Doğu kültüründe kendi insanlarını destekleme var. Her branşta bu böyle. Milli ve başarılı sporcularını maçlarına ya salonlara gelerek ya da televizyondan izleyerek veya bizim gibi çok uzak ülkelerde oynuyorsa internet üzerinden adım adım takip ederek destekliyorlar. Biz de bu iki sporcumuzu transfer ederken ilginin bu noktada olacağını elbette beklemiyorduk ama misli.com’un Youtube üzerinden yapılan yayında rekor seviyelere ulaştı. Biz de 400 binlik rakam karşısında oldukça şaşırdık” ifadelerini kullandı.

SALONDA DA DESTEK VEREN VAR

Dereli, İstanbul’da yaşayan Uzak Doğuluların da bazen maçlarına geldiğini belirterek “Salonumuza her maçta 20 kadar İstanbul’da yaşayan Uzak Doğu kökenli taraftarımız gelip maç izliyor. İnternet üzerinden misli.com’un yayınını canlı izleyen sayısı da oldukça yüksek ama saat farkından canlı izleyemeyenler tekrarını izleyerek izlenme oranını inanılmaz noktalara ulaştırıyorlar. Bu yüksek izlenme oranının kulübümüze veya ülkeye bir maddi getirisi yok, sadece Sarıyer Belediye takımının popülerliği arttı” diye konuştu.