Eski Başbakanlardan Tansu Çiller, Cumhurbaşkanı ve 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başına gitti. Sarıyer’de oyunu kullanan Çiller yaptığı açıklamada "Şimdi artık milletimizin konuşma zamanı ve milletimiz ne derse o olacaktır" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve 28.Dönem Milletvekili aday tercihini gerçekleştirmek üzere sandık başında. Kritik seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı adayları ve partilerin genel başkanları sandığa giderek oyunu kullandı. 60 milyondan fazla seçmen sabahın erken saatlerinde sandığa giderek oy verdi.

TANSU ÇİLLER OYUNU KULLANDI

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller Sarıyer'deki Yeniköy İlkokulu'na giderek 2336 numaralı sandıkta oy kullandı. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Çiller, "Bütün partilerimiz uzun bir süredir, millete söylemek istedikleri her şeyi söylediler. Şimdi artık milletimizin konuşma zamanı ve milletimiz ne derse o olacaktır. O da demokrasimizin mührünü vuracaktır böylece. Her şeyin hayırlı olmasını diliyorum. Hem ülkemiz hem milletimiz hem bütün evren için." diye konuştu.