Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Selçuk Kavaloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kulübe yönelik iddialara ateş püskürdü.

Sarıyer Spor Kulübü Yönetimi Salı günü yapılan toplantının ardından Olağanüstü Genel Kurul Kararı aldı. 10 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’de kulüp binasında gerçekleştirilecek kongrede, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı, 17 Aralık Cumartesi günü aynı yer ve saatte çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak.

Olağanüstü Genel Kurul toplantısı kararı sonrasında Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Selçuk Kavaloğlu konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

“KİMSE ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMADI”

Kararın kulübün menfati doğrultusunda alındığını dile getiren Kavaloğlu şu ifadeleri kullandı: “Sarıyer halkına… Olağanüstü genel kurul kararı kulübün menfaatleri doğrultusunda alınmıştır. Bu doğrultuda planımız programımız hazırdır. Ancak bilinmelidir ki öncelik bende değil kulübümdedir. Bu yüzden doğru insan ve doğru projeyi önemser ve kulübüme kazandırmak için elimden geleni yaparım. Ben koltuğa yapışmak için Başkan olmadım.400 bin nüfuslu Sarıyer’de kimse taşın altına elini sokmadığı için Başkan oldum. Ama sözlerimi tutmadan, kulübüme bir kamp tesisi ve stat kazandırmadan da yolumdan dönmem ve davamdan vazgeçmem. Ta ki ‘Köyün çocukları’ destek verdiği müddetçe.

“SARIYERLİLİK KAVRAMINI BENİMSEYEMEMİŞLER”

“Kötü niyetli, bilgisiz insanların istedikleri olsun diye bu kararı almadım. Önemli olan bu koltukta oturan değildir. Esas olan kulübümüzdür. Önemli olan bu kulübe çivi çakmaktır. Eser bırakmaktır. Bana güvenip bu makamı layık görenlerin boynunu eğmem ben. Sarıyerlinin yüzünü kızartacak iş yapmam ben. Kulübümün bir lirasını sokağa atmam ben. Atanları da koruyup kollamam ben. Bu sorumluluk bazılarına ağır gelmiş olabilir. Ya da bazıları Sarıyerlilik kavramını benimseyememiş olabilir. Ya da bazıları sadece günü kurtarmak adına makyaj peşinde olabilir. Ya da birileri hedefleri için kulübü kullanmak isteyebilir. Yaşanması gerekiyordu yaşandı. Geçmişten ders alırsak geleceği inşa etmek kolaydır. Stadımız sene sonunda başlayacak. Kamp tesisi de ona entegre devam edecek.”

“AKLIMI KAYBETMEDİM”

“Bunlarla beraber ben bu yapılanmada kulübüme destek vermek istiyorum diyen kim varsa kapımız açıktır. Doğru olan her eleştiri bile bir destektir. Birileri sevgisinden ötürü düşeceğiz diye tedirginler. Rahat olun bu takım düşmez. Yeni transferler ile hesapları alt üst eder bu takım. Yatırım olarak (stat ve tesis)ön görülen rakam 115 milyon lira. Bu fırsatı kaçıracak kadar aklımı kaybetmedim. Bu arada daha iyisini yapabilecek biri var ise gönül rahatlığı ile garantisini alıp koltuğumu elim ile teslim ederim. Önce kulübüm sonra Köyün çocukları, benim için as olan.”

“KİLON KAÇ PARA?”

“İki kelimede o zavallıya yazayım üzülmesin. Zavallı Yunus balığı, sana dedim ki elinden geleni ardına koyma. Bu mudur elinden gelen? Kilon kaç para diye sordum hala cevap vermedin. Para etmiyor sanırım. Sen şimdi içerden sana bilgi aktaranı,parayı verip susturanı ve de dışarıdan 500 lira verip seni satın alanları topla karşıma rakip olarak çıkar.. Hadi kolay gelsin sana.Buda kapak olsun..”