Karadeniz Eğitim ve Kültür Vakfı’nın geleneksel olarak düzenlediği Balık Festivali yoğun ilgi gördü.

Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı’nın bu yıl 6’ıncısı düzenlediği Balık Festivali İbrahim Cevahir Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. 

Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı Başkanı Yusuf Cevahir’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, Anayasa Mahkemesi Üyesi İrfan Fidan, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Müdürü Temel Köroğlu, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Hakan Başpınar, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı, AK Parti Sarıyer eski İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, Türk Kızılayı Sarıyer Şube Başkanı Fatih Türk, Genç Kızılay Sarıyer İlçe Başkanı Çağatay Bayraktaroğlu, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu, AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı, İstinye Mahallesi Muhtarı Recep Alkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“KARŞILIKSIZ HİZMET VERİYORUZ”

Gelenekselleşen balık festivali ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yusuf Cevahir, vakfın 50’nin üzerinde faaliyete de ev sahipliği yaptığını ifade etti. Cevahir, “Sadece balık festivali değil gelip burada keyifli vakit geçirip eğitim almalarını da sağlıyoruz. Burası 3 bin kişiye karşılıksız olarak hizmet veriyor. Amacımız, devletimize destek olup gençlerimizi geleceğe hazırlamak. Burası Karadeniz Vakfı ama Karadenizlilerin Vakfı değil kuzeyden güneye kucaklayan bir vakıf. Bugün vatandaşlarla da burada birlik ve beraberlik içinde olduk” dedi. 

3 bin 500 kişiye balık ekmek yediği festivalde, vatandaşlar kemençe eşliğinde horon teperek doyasıya eğlendi.