İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından bir süredir uygulamada olan Açık Kapı Projesi’ne ilgi giderek artıyor.

Sarıyer Kaymakamlığı'nda Açık Kapı Biriminde vatandaşın sorun ve taleplerini bire bir dinleyen Sarıyer Kaymakamı Ömer Ömer Kalaylı, taleplere hızlı ve doğru çözümler üretilmesi konusunda takibi ve vatandaşlara gösterdiği ilgi yüzleri güldürüyor.

Sarıyer’de sorunların çözümü Açık Kapı’da

DEVLETİMİZİN GÜLER YÜZÜ GÖSTERİLECEK”

Kaymakam Kalaylı, “Buradaki amaç; insanımız kaymakamlığın giriş kapısına gelince Açık Kapı’mız ile karşı karşıya gelecek. Burada çalışanlarımız da güler yüzü ve sempatisi ile devletin güler yüzünü gösterip halkın kamu kurumlarındaki taleplerini yerine getirmek için en güzel şekilde hizmet vermektedirler.  Ben inanıyorum ki, vatandaşlarımız bu projeyi yakından tanıdıkça, kamu kurumlarımız da bu projenin ne anlama geldiğini gördükçe kamu hizmetlerini daha hızlı yapıp bürokrasiyi en aza indirmiş şekilde Sarıyer’e hizmet sunacaklardır. Kurum amirleri ve müdürlerimize bu projenin yakından takip etmelerini, gerçek manada ne anlama geldiğini bilerek mevzuatta belirtilen süre içerisinde, en kısa zamanda cevap verilmesini önemle rica ediyorum” dedi.

Vatandaşlar Açık Kapı Birimine; dilek, sorun ve şikayetlerini bildirecekleri 3 farklı platform bulunuyor. Birincisi vatandaşlar Açık Kapı bankolarında taleplerini birebir iletebilirler, ikincisi; http://www.acikkapi.gov.tr/  adresinden, üçüncüsü; mobil cihaz üzerinden taleplerini iletebilirler.