Kısa bir süre önce Bahçeköy Orman Yolu’nda geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Bahçeköy Kemer Mahallesi Muhtarı Fulya Türen Bayram Sarıyer’i derin bir üzüntüye boğmuştu. Yaşanan kaza sonrası Muhtarlar Derneği, Sarıyer Belediyesi’nden önemli bir talepte bulundu.

Sarıyer’deki muhtarlar adına bu talebi Muhtarlar Derneği Başkanı ve Emirgan Mahallesi Muhtarı Muharrem Yavuz, Bahçeköy Kemer Mahallesi Muhtarı Fulya Türen Bayram ismini ölümsüzleştirmek için harekete geçti. Yavuz, “Aramızdan ayrılışıyla bizleri yasa boğan, Bahçeköy Kemer Mahallesi’nin unutulmaz ismi, muhtarı Fulya Türen Bayram’ın adının mahallesinde ölümsüzleşmesini istedik. Bu talebimizi Sarıyer Belediyesi’ne yazılı olarak ilettim” dedi.

İŞTE O PAYLAŞIM

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Yavuz, Sarıyer Belediye Başkanlığı’na yazılı olarak bildirdiği talepte “28.05.2024 günü elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Bahçeköy Kemer Mahallesi Muhtarımız Fulya Bayram’ın isminin yaşatılması anlamında Bahçeköy Kemer Mahallesi Şehit Cengiz Topel Caddesi’nde bulunan parkın ismini “Muhtar Fulya Bayram Parkı” verilmesi konusunda yardımlarınızı arz ederim” ifadelerini kullandı.

Muhtarlar Dernegi Talep

Editör: Levent Pehlivanoğlu