"1-7 Mart Yeşilay Haftası" nedeniyle Sarıyer Yeşilay Şube Başkanı İlhan Bal, bağımlılıkla mücadele mesajı yayımladı.

Yeşilay Haftası'nın tüm bağımlılıkların hayatın önünde bir engel olduğunun hatırlatılması için iyi bir fırsat olduğu belirten Başkan Bal,  tüm vatandaşları Yeşilay gönüllüsü olmaya davet etti. 

Yeşilay Haftası'nda başsağlı mesajı veren Başkan Bal, "Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde yüz yılın felaketini yaşadık. Bu anlamda acımız büyük…  Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim."

 “TÜM BAĞIMLILIKLARA KARŞI BİLİNÇLİ OLMAK ZORUNDAYIZ”

Gençlerde ve çocuklarda artık teknoloji bağımlılığıyla da mücadele edilmesi gerektiği konusunda gazetemizle mesaj paylaşan Başkan Bal şunları söyledi; “Değişen dünyayla birlikte alkol, tütün, madde ve kumar bağımlılığının yanı sıra genç kuşağı tehdit eden bir yeni tehlike de teknoloji bağımlılığıdır. Bağımlılıklar bireyin hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını etkilemekte ve bu etkiler zincirleme bir şekilde hayatın her alanında farklı sonuçlara neden olmaktadır. Biyolojik, psikolojik, sosyolojik ve kültürel boyutlarda kişisel ve toplumsal yozlaşmaya sebep olan bağımlılık, toplumsal yaşamı tehdit etmektedir. Bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı bireyler yetiştirmek, aile ve toplum huzurunu korumak, çocuklarımıza barış ve saygının hakim olduğu bir gelecek bırakmak için tütün, alkol, uyuşturucu başta olmak üzere tüm bağımlılıklara karşı bilinçli olmak zorundayız" dedi.

yeşilay-sarıyer-sarıyer-posta

YEŞİLAY HAFTASI NEDİR

Yeşilay Haftası; Yeşilay 5 Mart 1920 tarihinde kurulduğu için mart ayının ilk haftası, 1-7 Mart'ta kutlanan haftadır. Yeşilay Haftası'nda sakıncalı maddelerin zararları anlatılır. İçinde bulunduğumuz 2023 yılında Yeşilay'ın 103'üncü yaşı kutlanıyor.