Sarıyer’de bir kadın, yaşadığı tartışma sonrasında oğlunu silahla vurdu. Ağır yaralanan genç hayatını kaybederken, anne ise katil oldu.   

İstinye’de meydana gelen olayda, iş yerinden çıkan anne eve geldiği sırada, oğlunun arkadaşıyla uyuşturucu pazarlığı yaptığını gördü. Oğlunun arkadaşını evden kovan anne oğlu arasında daha sonra tartışma yaşandı. 

Şiddetli tartışmanın sonrasında oğlunun bıçaklı saldırısından kaçan anne, eşine ait ruhsatlı silahla oğlunu vurdu. Göğsünden vurularak ağır yaralanan C.K, kaldırıldığı İstinye Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. 

SORGUDA İTİRAF ETTİ

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda gözaltına alınan anne suçunu itiraf etti. Oğlunun küçüklüğünden beri uyuşturucu kullandığını dile getiren anne, kavga esnasında oğlunun kendisine hakaret ve küfür edip bıçak çektikten sonra üstüne geldiğini bu yüzden kocasının silahını alıp oğluna ateş açtığını ifade etti.

Emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen anne, çıkarıldığı mahkemece, “kasten öldürme” suçundan tutuklandı.