Yeni sezon hazırlıklarını şimdiden yapmaya başlayan Sarıyer, U 17 ve U19’dan 7 futbolcuyu profesyonel yaptı.

Sarıyer Spor Kulüp Tesislerinde gerçekleşen imza törenine Başkan Ali Genç, As Başkan ve Futbol Şube Sorumlusu Salin Kain, Basın Sorumlusu Erol Aydın, Sarıyer Posta Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu ve Sarıyer'in tribün lideri Ali Osman Delihasan katıldı.

Kulüp tesislerinde gerçekleşen imza töreninde konuşan Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç, “Yaklaşık 4 ay önce aldığımız bu görevi ve yaklaşık 6 sene önce Sarıyer Spor Kulübü’nde yapmış olduğum as başkanlık görevimden söylediğim bir söz vardı. Gençlerimiz diye Sarıyer’in çocukları Sarıyer’in evlatları bu takımda niye yok, kapasitelerinin yetmediklerini, oyuncularının olmadığını ve bir şekilde görmezden geldik maalesef. Sarıyer Spor Kulübü Türkiye’nin Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon Spor’dan sonra 4. büyük takımıdır. Böyle bir takımın böylesine yürekten futbola olan aşkı karşılıksız kalmamalı” dedi.

sarıyer-spor-kulübü-sariyer-posta

“1982 ruhunu adeta yeniledik”

Sarıyer’in gençlerine sahip çıkmak istediklerini belirten Başkan Genç, “Yönetim kurulunda görevde bulunan arkadaşlarımızla beraber çok önemli bir karar alarak cesaret örneği gösterdik ve 1982 ruhunu adeta yeniledik. Alt yapıdaki gelecek vaat eden sporcularımızı profesyonel yaparak, her türlü riski her türlü eleştiriyi göğüsledik. Bu gençleri profesyonel yapmakta büyük bir haz duyuyorum. Bu genç kardeşlerimiz; Batuhan Topçu Bartu Ekşioğlu, Hikmet Eren Dalgıç, Ege Kaplan, İsmail Arda Yaşar, Mahmut Celal Yücel, Berkan Atmaca kardeşimize hayırlı uğurlu olsun. Allah yollarını açık etsin inşallah. Sarıyer’e uzun yıllar hizmet verirler. Bu çocuklarımızı ilk defa Sarıyer Spor Kulübü 2. Lig de forma giyme şansını elde ettiler. Şimdi Sarıyer’in her zaman hedefi olacaktır ve bir hedefimiz var. Bu arkadaşlarımızdan profesyonel yapacaklarımız var” dedi.

Türkiye’nin en büyük futbolcuları Sarıyer Spor Kulübü'nden geçtiğini ifade eden Başkan Genç, "Bizim şuan da satacağımız 1-2 oyuncumuz var. 2 ve 5 milyon değerinde. Bunları satarsak kulübe destek olur, ancak yönetim olarak biz onları satma taraftarı değiliz” dedi.

İmza töreni ve basın açıklamasının ardından Başkan Genç, profesyonel imza atan genç futbolcularla kısa bir toplantı yaptı.

Sarıyer Posta