Yeni yılın ilk gününde Sarıyer’de Kısırkaya ve Gümüşdere’de çeşitli ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Sarıyer’in sorunlarını aktaran AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun’un girişimleri sonuç verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gümüşdere Mahallesi ile ilgili sorunlarını ifade eden Muhtarı Günay Yazıcı’nın, kırsal mahalleye geçmek ve yüksek ecrimsiler ödüyoruz” açıklaması tarımla uğraşan çiftçilere umut olmuştu.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, hazineye ait tarım arazilerini kirayla kullanan çiftçilere resmi sosyal medya hesabından müjde verdi.

CUMHURBAŞKANI  ERDOĞAN DUYURDU

Resmi sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Buradan, hazineye ait tarım arazilerini kirayla kullanan çiftçilerimize bir müjde vermek istiyorum. Daha önceden ecrimisil bedelinin yarısına çiftçilerimize kiraladığımız hazine arazilerimizin yıllık kira artış bedelini %22'den %9'a indiriyoruz.' dedi.

Her alanda milletimizin yanında olduğumuzu gösteriyoruz, göstermeyi sürdüreceklerini belirten Erdoğan’ın bu sözleri Sarıyer’den Türkiye’ye umut oldu.

SARIYER POSTA