Sarıyer Posta Gazetesi yerel seçimler öncesi Sarıyer’de sokağın nabzını tuttu. Sarıyerliler birbirinden farklı isteklerde bulunurken, esnaf ve vatandaşlara mikrofon uzattık.

Sarıyer’in nasıl bir belediye başkanı olsun istiyorsunuz? Nasıl bir belediye başkanınız olsun istersiniz? Belediye başkanından 3 beklentiniz nedir? Şeklinde sorulara bakın Sarıyerliler nasıl cevap verdi.  

  • Araştırma Haber: Umut Demir 

Şükrü Baba 1-1

Şükrü Baba (Balıkçı); “Sarıyer’in iyi bir belediye başkanı olmasını istiyoruz. Güzel ve temiz çalışmasını istiyoruz. Sokaklarımızın temiz olmasını ve esnafa iyi davranılmasını bekliyoruz.”

Nadir Vural 4-1

Nadir Vural; “Tapu sorunun çözülmesini ve sosyal tesislerin arttırılmasını bekliyorum. Halkın içinde dolaşan, diyaloğu kuvvetli ve odasına kapanmayan bir belediye başkanımız olsun isterim.”

Mehmet Tanrıverdi-1

Mehmet Tanrıverdi (Tamirci); “Merkezin ve sokakların temizliğinin sağlanmasını, parklar ve sahil gibi halka açık yerlerin daha muntazam bir hale getirilmesini bekliyorum.”

Cihan Köle-1

Cihan Köle (Halk Ozanı); “Müzik kurslarının daha fazla olmasını ve kültürel faaliyetlere daha fazla önem verilmesini bekliyorum.”

 Ayşe Yürüdü

Ayşe Yürüdü (Kumaşçı); “İyi bir yönetimimiz olsun istiyorum. Belediye başkanından, vatandaşla diyalog kurmasını, yenilik getirmesini ve temizliğe önem vermesini istiyorum. Belediye başkanının düzene dikkat etmesi, her şeyi temiz ve uygun yapması, insan seçmemesi lazım.”

Hasan Aksu (2)

Hasan Aksu (Berber); “Sarıyer’imizin merkez hastanesinin tekrar açılmasını istiyorum. Yaşlılar mağdur oluyor. Aile hekimini, Şifa’ya taşıdıkları için yaşlılar gidemiyor. Çayırbaşı Devlet Hastanesi’ne insanlar ilaç yazdırmaya gitmek için yüksek miktarda minibüs parası vermek zorunda kalıyorlar. Sarıyer Merkez’e otopark açılsın istiyoruz. Kaldırılan Balıkhanemizin tekrar yerine getirilmesini istiyoruz. Yolların ve kaldırımların düzeltilmesini istiyoruz. Kısacası İstanbul’un göz bebeği Sarıyer’in güzelleşmesini istiyoruz.”

Tuncer Çanak

Tuncer Çanak (Esnaf); “Belediye başkanından beklentim yolların düzeltilmesi ve sahil kesiminin daha güzel olması. Sarıyer bir balıkçı ilçesi olduğu için, daha düzgün olmasını istiyoruz.”

Hüseyin Aksu

Hüseyin Aksu (Vatandaş); “Öncelikli olarak artık tapu sorunun çözülmesini ve insanlara teslim edilmesini istiyorum. Sarıyer’de çok yabancı var bu sorunun da çözülmesini istiyorum.”

Orhan Demirci

Orhan Demirci (Manav); “Belediye başkanının halka hizmet etmesini istiyorum. Benim belediye başkanından beklentim; sokakların temiz olması, ulaşımın düzgün olması ve belediye başkanının halkla diyalog içerisinde olması.”

Gökhan İçtenyılmaz

Gökhan İçtenyılmaz (Vatandaş); “Sarıyer İstanbul’un incisi. Buradaki yapının korunmasını istiyorum. Buradaki halkın da muhafaza edilmesi lazım çünkü Sarıyer’i Sarıyer yapan buranın halkı. Buranın imara açılmaması lazım. Doğal güzelliklerinin korunması lazım. Trafik sorunun çözülmesi lazım. Sahil hattındaki restoranlar denize zarar veriyor bu durumun da önüne geçilmesi lazım. Benim beklentilerim bunlar.”

Nurettin Arslan

Nurettin Arslan (Emekli); “Artık değişim olması lazım. Bence şuan olduğu gibi sokaklar temiz olmalı. Oturma yerleri genişletilmeli, sahiller işgal edilmemeli.

Vehbi Sorağman

Vehbi Sorağman (Elektrik Mühendisi); “Sarıyer’in halktan kopuk değil halkla iç içe bir belediye başkanı olmasını isterim. Belediye başkanından beklentim, sermayeye değil, halka hizmet eden, çocuklara daha çok oyun alanı veren, sahillere daha çok yürüyüş alanı yapan bir belediye başkanı olması.”

Mustafa Kargın

Mustafa Kargın (Emekli); “Benim belediye başkanından beklentim yolları güzelleştirmesi, güzel bahçeler yapılması ve fakirlerin gözetilmesi.”

I M G 1583

Zafer Sabas (Emekli); “Belediye başkanından beklentim Sarıyer’i koruması. Sarıyer’in doğallığı korunsun. Nostaljisine zarar verilmesin.”

Kadir Özbek

Kadir Özbek (Vatandaş); “Ben rantçılık olmasın isterim. Kaymakamlık ve nüfus müdürlüğü Ferahevler’den buraya taşınsın. Ulaşım sorunu var ulaşım sorunu çözülsün. Herkese güzel bir ortam sağlansın.”

Özlem Garip

Özlem Garip (Baloncu); “Fakirin halinden anlayan bir belediye başkanımız olsun istiyorum. Ayrımcılık olsun istemiyorum.Herkese eşit davranılsın istiyorum. Sosyal yardımların arttırılmasını istiyorum.”