Sarıyer Belediyesi’nin ilçedeki çocukların, yaz tatilini verimli geçirmesi amacıyla hayata geçirdiği yaz spor okulları kayıtları başladı. Başvuru yapmak isteyenler, başvurularını online gerçekleştiriyor.

Bu yıl yüzlerce çocuğu eğitim verecek olan Sarıyer Belediyesi Yaz Spor Okulları için online kayıt başvuruları başladı. Jimnastik, yüzme, voleybol, basketbol, futbol, kız futbol, karate, judo, badminton, atletizm, kano ve okçuluk branşları olmak üzere toplamda 12 branşta hizmet verecek olan yaz spor okullarına başvurular www.sariyer.bel.tr adresi üzerinden online yapılıyor.

C5C15Abb 62A1 499A Bbde Aa509432A52F

Yüzme branşında başvuru yapanlar, sağlık raporu için Sarıyer Belediyesi çağrı merkezi aracılığıyla (444 1 722) Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden,Ayazağa Mahallesi’ndenbaşvuru yapacaklariseSarıyerBelediyesi Ayazağa Halk Sağlığı Merkezi’nde randevu alarak tahlillerini ücretsiz olarak yapıyor.Online kayıt işlemleri sırasında diğer belgelerle birlikte sağlık merkezlerinden alınan raporlar da sisteme yükleniyor. Sarıyer’de ikamet etmesi şartıyla yaz spor okullarına gelmek isteyen çocuklar tek branşa başvuru yapabilecek.Başvurular kontenjanla sınırlı olacak. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol branşlarında servis ile ücretsiz ulaşım desteği sağlanacak.

1719203A 42F8 41C9 8533 Dc4523A64A72

Jimnastik için başvuru yapan 5-9 yaş grubu çocuklar ÇayırbaşıM.Sedat Özsoy Stadı Antreman Salonu, diğer tüm branşlarda başvuru yapan  7-14 yaş grubu çocuklar yüzme için SarfitPolifon Spor Tesisleri, Sarfit Huzur Spor Tesisleri (Ayazağa), basketbol için Mustafa Yener Spor Salonu, futbol için Çayırbaşı M. Sedat Özsoy Stadı Antreman Salonu, kız futbol için Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Halı Sahası, Yusuf Ziya Öniş Stadyumu Antrenman Salonu, judo için Çayırbaşı M. Sedat Özsoy Stadı, badminton için Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Halı Sahası, atletizm için Enka Sadi Gülçelik Spor Tesisi Atletizm Pisti, kano için Sarıyer Belediyesi Su Sporları Merkezi, okçuluk için Mustafa Yener Spor Salonu’nda eğitim görecekler.

Editör: Levent Pehlivanoğlu