Sarıyer Belediye Meclisi’nin Aralık ayı 1. toplantısında, Taksim’deki hain terör saldırısında hayatlarını kaybeden Topkara çiftinin isminin Ayazağa’da meydan ve parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Aralık ayı olağan toplantısının birinci oturumu 4 gündem maddesi ve Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun başkanlığında gerçekleşirildi. 

“SARIYER İÇİN BİRLİK OLALIM”

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkanvekili Hüseyin Coşkun meclisin açılış konuşmasında, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü hatırlatılarak, Sarıyer’den ayrılan eğitim kurumlarına dikkat çekti; “Sarıyer’i ilgilendiren önemli konularda fikir birliği yapalım. Hangi eğitim kurumu olursa olsun Sarıyer’den giden bir eğitim kurumunun Sarıyer’e hiçbir faydası olmaz. Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Engelli Okulu, Beşiktaş’a taşındı. Okulun tekrar geri gelmesi için bütün kurumların ciddi bir çalışması var. Çünkü bu okula Sarıyerlilerin çok ihtiyacı var” diyerek tüm siyasi parti temsilcilerine ortak hareket çağrısı yaptı. 

İSİMLERİ AYAZAĞA’DA YAŞAYACAK

Meclis’in ilk ana gündem maddesi, 13 Kasım Pazar günü İstiklal Caddesi’ndeki hain terör saldırısında hayatını kaybeden Adem ve Mukaddes Elif Topkara çiftinin isminin Ayazağa’da yapımı devam eden meydan ve parka verilmesi konuşuldu.

Sarıyer Belediye Meclisi’nde tüm partilerin destek verdiği önerge oy birliği ile kabul edildi.

Meclis oturumu, diğer gündem maddelerininde oy birliği ile kabul edilmesinin ardından, gündem maddelerin dışında konuşmalar ile son buldu. 

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu üyeleri de Aralık ayı toplantısını izleyenler arasında yer aldı.