Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin (SAGEM) 11 şubesinde eğitim gören öğrencilerin velileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya geldi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliğinde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen kahvaltıya yüzlerce velinin yanı sıra SAGEM’lerde eğitim veren öğretmenler katıldı. Sarıyer’de yaşayan çocukların eğitim alanında eşit haklara sahip olması için çalışmalar yapan Başkan Genç, “Kreşlerden Sarıyer Akademi’ye kadar bütün eğitim kurumlarımızda 160 eğitmenimiz görev alıyor. Hiçbir belediyede bu kadar çok öğretmen bulunmamaktadır" dedi.

Kahvaltı (6)

“Herkes için kaliteli eğitim” vizyonu ile 2009 yılından bu yana her yıl ailesine yüzlerce öğrenciyi dahil eden SAGEM’ler, çocukların ve ailelerinin gelişimine katkı sunmaya devam ediyor. Yüzlerce velinin katıldığı kahvaltıda söz alan Zayide Gökalp, Elif Turan, Aslıhan Çorak ve Merve Akkuş, çocuklarını SAGEM’lere gönül rahatlığı ile gönderdiklerinin altını çizerken, “Belediyemizin bizlere sunduğu eğitim öğretim, sosyo - kültürel faaliyetler üst düzey nitelik ve kalitededir. Bir belediye kurumunun kişiyi ne kadar ileri götürebileceği konusunda şüphelerimiz vardı. Fakat SAGEM’in birleştirici gücü bizleri epey etkiledi. Din, dil yahut siyasi görüş fark etmeksizin herkes aynı özveri ile eğitim alabiliyor” şeklinde konuştular.

Kahvaltı (1)

EĞİTİMSİZ TOPLUMLARIN BİR ADIM ÖNE ÇIKMASI MÜMKÜN DEĞİL

Anneliğin önemine vurgu yaparak konuşmasına başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Anneler çok önemli. Okuma yazma bilmediği halde bize kalem tutmayı annem öğretti. Bir ana için yuvası ve yavrusu çok önemlidir” dedi. “Çocukluğumda isteyip yapamadıklarımı bütün çocuklarımız için yapmaya çalışıyorum” sözleri ile konuşmasını sürdüren Başkan Genç, “Çok güzel çalışma kadromuz var. Bütün eğitim kurumlarımızda 160 civarında eğitmenimiz var. Hiçbir belediyenin eğitim kadrosu bu sayıda değildir. Gerekirse her mahallemize bir SAGEM kuralım ve daha çok çocuğumuza eğitim desteği verelim. Eğitimsiz toplumların bir adım öne çıkması mümkün değil. Cehaletin ön plana çıktığı toplumlarda huzur bulmak mümkün değil. Benim en büyük destekçim sizlersiniz. Sizler olmazsanız benim burada olmamın bir anlamı yok” dedi.

Kahvaltı (2)

Konuşmaların ardından SAGEM Pınar Şubesi Yetişkin Resim Kursu öğrencisi Nebiye Alaybeyi, yaptığı resmi Başkan Genç’e hediye etti.

Kahvaltı (3)