Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç ve beraberinde bulunan yönetim kurulunun yaptığı basın açıklaması sonrası Saffet Akkoyun’dan büyük tepki geldi.

Kulüp Başkanı Ali Genç’in kulüp binasında basına verdiği röportaj sırasından söylediği sözler, geçmiş dönemde Sarıyer’in 11 yıl başkanlığını yapan Onursal Başkan Saffet Başkan Akkkoyun’nun tepkisini çekti.

“BU NASIL AĞABEYLİK KARDEŞLİKTİR ORTAMIDIR”

Genç röportajında, “Saffet Akkoyun kulübü dışarıdan yönetmeye karıştırmaya çalışıyor ve futbolculara oyna veya diyerek beni itham ediyor. Bu yanlış bilgileri kim aktarmışsa yanlış ve şahsıma ithamda bulunmuştur. Ben kulübün onursal başkanıyım, dün akşam Ali Genç ile beraberdim. Ve gayet samimi bir ortamda kendisi ile görüştük konuştuk. Neden bana söylemedi de basın yolu ile kamuoyunu şahsım hakkında yanlış yönlendiriyor. Başkanı Ali Genç’i kim yanlış yönlendirmişse onursuzdur. Ancak başkan da araştırmadan yanlış beyanat veriyorsa oda ayıptır. Bu nasıl ağabeylik kardeşliktir ortamıdır” dedi.  

“TEK GAYEM KULÜBÜN BAŞARISIDIR”

Sarıyer Spor Kulübü’nde gerçekleşen basın açıklamasın ardından Onursal Başkan Saffet Akkoyun gazetemizin genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’nu arayarak şunları söyledi. “Basın toplantısında hakkımda söylenenleri kulübümüzün zarar görmeyeceği bir tarihte kamuoyu ile paylaşacağım. Ve yanlış kirli bilgilere cevap vereceğim. Tek gayem kulübümüzün başarısıdır” Dedi.

Sarıyer Posta