Yılan hikayesine dönen ve kamuoyunda büyük kaos yaratan Sarıyer Spor Kulübü’nde sular durulmuyor.

Son olarak Sarıyer Spor Kulübü Tesislerinde gerçekleşen ertelen Olağanüstü Genel Kurulda ilginç anlar yaşandı.

Divan Başkanlığı’nı Hayati Kaptanoğlu, Varol Aydın ve Ahmet Bekaroğlu’nun yönettiği kongrede, Ali Genç başkanlığındaki yönetimden çok az kişinin katılması dikkat çekti.

Divan başkanı Hayati Kaptanoğlu, bir önceki yarım kalan tek maddelik (seçimler) bölümü olan gündem maddesi ile kongreyi açtı. Kaptanoğlu, Sarıyer Spor Kulübü’ne talip olacak yönetim listelerini genel kuruldan talep etti.

Ali Genç’i temsilen yönetim listesi divana verilmediği gözlendi. Genel kurulda divan başkanı Kaptanoğlu, ısrarla uyarıda bulunarak, yönetim listesi talep etti.Son dakikaya kadar bekleyen ve Kulübün kayyuma gitmesini istemeyen Sarıyer Spor Kulübü Onursal Başkan Saffet Akoyun hazırladığı geçici yönetim listesini divana sundu.

Divan Akkoyun’nun hazırlamış olduğu geçici yönetim listesini genel kurula sundu ve oy birliği ile kabul edildi. Söz alan Akkoyun, “Biz son anda hazırladığımz liste ile kulübümüzü kayyuma gitmekten kurtardık. En kısa sürede yeniden Olağanüstü Genel Kurul’a gidilecek. Ali Genç istiyorsa gelsin aday olsun. Biz kimsenin önünü kesmedik, kimseye engel olmadık, biz sadece sadece Sarıyer Spor Kulübü’nü kaostan kurtardık” dedi.

YENİDEN KONGRE KARARI ALINDI 

Geçici yeni yönetim listesinin genel kurulda kabul edilmesinin ardından Cemal Kabil başkanlığında seçilen yeni yönetim ilk toplantısını yaptı. Toplantıda, 2 temmuz ve 9 temmuz olmak üzere yeniden Olağanüstü Genel Kurul kararı çıktı.