Kâğıthane Belediyesi ve Kızılay işbirliğinde ilçede düzenlenen kan bağışı kampanyasıyla dört günde 709 ünite kan toplandı.

kağıthane-belediyesi-kızılay-haberleri-sariyer-posta-gazetesi -1

Kış aylarının gelmesiyle kan stoklarında yaşanan düşüş Kâğıthane’de kurumları harekete geçirdi. Kâğıthane Belediyesi ve Türk Kızılayı Kâğıthane Şubesi birlikte kan bağışı kampanyası düzenledi. İlçenin farklı noktalarında dört gün boyunca süren kampanya sonunda 709 ünite kan toplandı.

Bağışlanan her bir ünite kan 3 hastaya şifa oluyor. Toplanan 709 ünite kan şifa bekleyen 2 bin 127 hastaya umut oldu. Bağışlar farklı günlerde Kâğıthane Belediyesi Hizmet Binası, Kâğıthane Meydanı, Yaşar Doğu İlkokulu, Gültepe İmam Hatip Ortaokulu, Çeliktepe Mahallesi Muhtarlık Yerleşkesi, Hamidiye Ulu Camii Bahçesi ve Talatpaşa Mahallesi Aslangazi Caddesi'nde kurulan çadırlarda gerçekleşti.

180123_kizilay (5)

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin çadırları ziyaret ederek bağışçılara teşekkür etti ve '' Kan bağışı acil değil sürekli bir ihtiyaç. Bu sebeple düzenli aralıklarla ilçemizde bağış kampanyaları düzenliyoruz. Bağışlar şifa bekleyen hastalara umut olduğu gibi bağışçıların da sağlıklarına faydalı oluyor. Hepimizin bir gün kana ihtiyacı olabilir. Bu farkındalığı göz önünde bulundurmalıyız. Tüm hemşehrilerimi düzenli olarak kan bağışı yapmaya davet ediyorum.'' dedi.

kağıthane-belediyesi-kızılay-haberleri-sariyer-posta-gazetesi 11

kağıthane-belediyesi-kızılay-haberleri-sariyer-posta-gazetesi -6